Tiedätkö milloin näet ihastuksesi

Seuraavan kerran? Minä toivottavasti maanantaina kun hän palaa lomareissulta, ei malttaisi odottaa! :)
351656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Siitä on jo liian kauan kun viimeksi HÄNET näin..
Ihan vilaukselta sattumalta olen tämän vuoden aikana nähnyt.

...Olisi niin paljon helpompaa unohtaa hänet mutta en ole vieläkään pystynyt...
Se Mies pyörii ajatuksissani lakkaamatta, sitä kiihkeämmin häntä kaipaan mitä enemmän aika
kuluu...

Tämä on yhtä tuskaa!!!

Äänestä

H:n ehkä seuraavan kerran kun käyn K-kaupassa.

Äänestä
  • näitkö hänet siellä K-kaupassa?

    Äänestä

en tiedä milloin näen häntä, ehkä en enää milloinkaan. Luoja tietää..

Äänestä

Ensi yönä, kun uni ei tule ..

Äänestä

Kesällä vasta :,(

Äänestä
  • enää onneksi ihastuksia ja tuskinpa enää edes tuleekaan. Toivottavasti en törmäis koskaan enää niihinkään joihin kuvittelin joskus olleeni ihastunut. Jos kohdille tulis,ainoa tunne olis kauhea häpeä ja halua vajota maan alle XD . No,jospa elämä edes sen verran armahtais,ettei enää vastaan tulis.

    Äänestä

Hän kyllä asuu naapuri talossa, mutta en koskaan törmää häneen vapaa-ajalla.

Äänestä

Maanantaina luultavasti vasta :(

Äänestä

tulisi niin hyvä mieli jos vielä tänään hänet näkisin

Äänestä

toivottavasti maanantaina. Kauhee ikävä tuli jo nyt, kokoajan vaan miettii mitä toinen tekee. Varsinkin miettii sitä, että ajatteleekohan ihastus minua.

Äänestä

näin ensimmäisen kerran bussissa, en tosin tiedä milloin näen seuraavan kerran kun aika harvoin kyseistä linjaa käytän. Toivottavasti pian.

Äänestä
  • mä olin 20.11. bussissa. mikä linja? :)

    Äänestä

toivottavasti huomenna kun taas lähden polkemaan töihin...

Äänestä

taitaa vaan tiemme erota :(

Äänestä

luulisin..

Äänestä

nähdäänkö enää koskaan. Sekin on mahdollista..

Äänestä
  • me nähdä enää koskaan. Joskus voi käydä näin.

    Äänestä

  • Nyt tiedän ettei.. kirjoitti:

    me nähdä enää koskaan. Joskus voi käydä näin.

    noihin muihin juttuihin tällä sivulla vastannut yhtään mitään.

    Äänestä

  • En ole sit.. kirjoitti:

    noihin muihin juttuihin tällä sivulla vastannut yhtään mitään.

    nuo sanat. Tuli jotain väärinkäsityksiä, ihan vain näiden palstojen takia. Nähdään me mut en tosin tiedä milloin.. :)

    Äänestä

Melkein kuukauteen ei olla nähty. Toivottavasti olet vielä jossain täällä... pelkään että olet muuttanut jonnekkin tai lopettanut koulut :(

Äänestä

..kun käyn hamppurilaisella

Äänestä
  • ..se oli, kuten "aina"

    Äänestä

En enää koskaan.

Äänestä

En tosiaan tiedä.. Vähän surullinen mieli tällä hetkellä, monesta syystä.

Äänestä
  • näkisin hänet pian. Ehkäpä tämä surullinen mieli johtuu osaksi siitäkin kun ei olla nähty pitkään aikaan.

    Äänestä

Minä näin hänet eräässä paikassa ja moikkailtiin toisillemme, mutta yhtäkkiä hoksasin että hänen aviokumppani olikin mun edessä jota en tunne. Katsoin häntä johon olin ihastunut ja tuntui että maailma kaatui siihen.

Ihastus antoi hieman aihetta ja nyt yritän unohtaa.

ps. olen mä häntä nähnyt sen tapauksen jälkeen ja ollaan juteltu ihan muita asioita.

Äänestä
  • Hän katselee mua koko ajan silloin kun hän näkee mua. Tänäänkin hän jäi yhtäkkiä seisomaan ja tuijotti mua. Kyllä ottaa päähän.

    Äänestä

  • pettynyt minäkin kirjoitti:

    Hän katselee mua koko ajan silloin kun hän näkee mua. Tänäänkin hän jäi yhtäkkiä seisomaan ja tuijotti mua. Kyllä ottaa päähän.

    niin varmaan ottaa päähän;)))
    onnessas kun oravanpoikanen olet haaa!!!!!

    Äänestä

ja se oli hänen päätöksensä.

Äänestä
  • päätös? Kertoiko hän sen jotenkin sinulle? Kuulostaa jotenkin naurettavalta tuo sun vastaus..

    Äänestä

..kun näen hänet taas ja ehkä uskallan kertoakin tunteistani. (: hope so.

Äänestä

että näenkö häntä enää koskaan. Kohtalo on kai päättänyt, ettemme kohtaa missään. Kuten joku aiemmin kirjoitti, niin olisi niin paljon helpompaa vain unohtaa hänet, mutta en ole vieläkään pystynyt. Hän varasti sydämeni.

Äänestä
  • Sama täällä :´(

    Äänestä

Todennäköisesti en enää koskaan, olisinpa saanut rohkeutta näyttää tunteeni kun siihen vielä oli mahdollisuus, tilanne oli ja meni, mokasin mahdollisuuteni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


H....a kirjoitti:

Seuraavan kerran? Minä toivottavasti maanantaina kun hän palaa lomareissulta, ei malttaisi odottaa! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu