Mikä Yö-yhtyeen musiikissa kiehtoo?

-bensk

En tajua miten niin monet jaksavat kuunnella Yötä. Minusta jokainen kappale on samanlaista hermoja raastavaa vollotusta. Eihän niitä kappaleita edes erota toisistaan. Lisäksi joka vuosi tulee uusi levy ja siihen päälle joka toinen vuosi uusi kokoelmalevy. Ei se muuten haittaisi, mutta kun sitä joutuu väkisinkin kuulemaan joissain paikoissa, mm. radion kautta.

2

616

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Repetitio

      Joo kyllä puuduttaa kuunnella varsinkin Iskelmältä tuota Yötä joka helvetin päivä. Kanavan vaihto ei paljon auta. Soittolistat.

    • ...

      huomaa kyllä, että kappaleet eivät suinkaan ole samanlaisia..Yhtyeellä on kuitenkin parin vuoden päästä 30-vuotisjuhlat eli pitkä ura on takana, ja ovat tehneet monta levyä. Radiossahan on soittolistat ja siksi siellä veivataan niitä samoja biisejä. Eikä Yöltä sitäpaitsi tule joka vuosi uusi levy, ja kokoelmia jossain väleissä. En ihan tarkasti niistä levyjen ilmestymisvuosista ole perillä, koska olen vasta tänä syksynä alkanut kuunnella Yötä enemmän sitten 80-luvun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      302
      1239
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      309
      1193
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      958
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      88
      931
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      909
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      889
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      742
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      14
      618
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      588
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      3
      577
    Aihe