on todellinen herrasmiespoliitikko. Ben ei alentunut minkäänlaiseen loanheittoon, vaikka Ville Itälän joukot iskivät Beniä törkeästi vyön alle kokoomuksen eduskuntaryhmän pj:n valintakuvioissa. Sitten saivatkin iskunsa bumerangina takaisin ja Ville Itälä on pian ex-puheenjohtaja.
Ben Z. valittaisiin suurella äänimäärällä kokoomuksen puheenjohtajaksi, jos lähtisi kisaan mukaan, mutta ei lähde.
Tällä palstalla jotkut SÄÄLITTÄVÄT navettakepulaiset pyrkivät heittämään paskaa Benin päälle. Aivan turhaan. Mutta kait se PASKA on niin luonteva materiaali peruskepulaisen päässä ja talikossa, että kaikkeen sitä on yritettävä heittää.
Voi voi...
Ben Z. valittaisiin suurella äänimäärällä kokoomuksen puheenjohtajaksi, jos lähtisi kisaan mukaan, mutta ei lähde.
Tällä palstalla jotkut SÄÄLITTÄVÄT navettakepulaiset pyrkivät heittämään paskaa Benin päälle. Aivan turhaan. Mutta kait se PASKA on niin luonteva materiaali peruskepulaisen päässä ja talikossa, että kaikkeen sitä on yritettävä heittää.
Voi voi...
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kun kirjoittaa tälle palstojen kuninkaalle, Keskustan palstalle, kannattaa olla tarkkana. Faktat pitää olla hallussa, muuten joutuu luikkimaan nolona pois.
Migreenimiehen sukunimi kirjoitetaan:
Z-Y-S-K-O-W-I-C-Z, siis Zyskowicz
Kannattaisi kyllä opetella ihailunsa kohteen nimi, ennen kuin alkaa ylistää häntä julkisesti. (Sinulta Benin sukunimen kirjoitus onnistui keskimääräistä paremmin.)
Kiireessä kirjoitin yhden kirjaimen pieleen.
Mitä mieltä olet itse asiasta eli navettakepulaisilla PASKAA päässä ja talikossa?
PS. Pienestä kirjoitusvirheestä huolimatta en koskaan luiki pois. Teetkö itse koskaan kirjoitusvirheitä?
PS.2. Taisit munata itsesi pahemman kerran tarttumalla kirjoitusvirheeseen ja osoittamalla samalla olevasi naurettava PILKUNNUSSIJA.
Oletko KEPUN johtotehtävissä?
...tuo hiekkalaatikolta peräisin oleva lapsellinen nimittely ja kielenkäyttö, mitä tuossa nimimerkin siimeksestä harjoitetaan.
Vai oletko harrastelijaluomuviljelijä, kun tuo kasvua edistävä luonnontuote noin usein kirjoituksissasi toistuu.
Ja mitä navettaan ja talikkoon" tulee, ilman niitä olisi nalkä kohdannut tämän kansan jo monta kertaa.
--------------------------------------------
sulla jo pitkään jatkunut toi kankkunen? Älä ota enää.
...olen nimeäni kantanut, eikä siinä ole mitään häpeämistä.
Mutta mitä mieltä Sinä olet tuosta kakaramaisesta nimittelystä täällä ?
Miltähän kuulostaisi jos eduskunnassa tai pääkaupunkimme valtuustossa otettaisiin moinen tyyli käyttöön ?
Ps. Kenenenkähän kanssa minulla on kunnia keskustella ?
kuka ensin takertui T I K K U KI R J A I M I N yhteen kirjoitusvirheeseen?
Niin metsä vastaa...
Kyllä tuo alkeellinen kirjoitusvirhe oli paha moka. Se pistää epäilemään tokko tiedät politiikasta paljon mitään.
Täällä Keskustan palstalla käydään korkeatasoista ja syvällistä poliittista keskustelua. Valtaosa keskustelijoista tuntee Suomen politiikan läpikotaisin ja se näkyy. Amatööreihinkin suhtaudutaan ymmärtäväisesti ja yritetään auttaa. -Ei kukaan ole seppä syntyessään.
varsin tyhmältä pullistelijalta.
varsinaiset asiat - mm. Anneli Jäätteenmäen törkeät valehtelut yms. - sivuraiteille ja nostaa ykkösasiaksi KIRJOOOOOTUSVIRHE.
Voi teitä!
Anneli Jäätteenmäki todettiin Suomen etevimpien oikeusasiatuntijoiden todistuksella oikeudessa syyttömäksi. Kaikki paksut lakikirjat tutkittiin, eikä niistä löytynyt pykälää, minkä avulla Anneli olisi voitu tuomita edes sakkoihin.
Kävi selväksi, että Annelin viattomasta vaaliaseesta isoksi skandaaliksi paisuteltu prosessi oli pelkkää demarien hämäystä ja taktiikkaa heidät vaaleissa murskanneen Keskustan nujertamiseksi. Kävi päivastoin - Keskustan ote vallankahvasta on vain vahvistunut - nyt se on tosi tiukka.
Keskustan tämänhetkisestä voimasta on osoituksena Matti Vanhasen eilinen vierailu presidentti Tarja Halosen luona. Halonen perui Vanhasen kehoituksesta kiltisti osallistumisensa EU:n huippukokoukseen.
todella, ettei Anneli Jäätteenmäki valehdellut kyseisen prosessin aikana? Sitä eivät ole kiistäneet edes KEPUn kansanedustajat.
Tuomioistuimen antama tuomio, jossa todettiin, ettei ollut riittävää näyttöä tuomita Anneli Jäätteenmäkeä syyttäjän vaatimista rikoksista ja se poliittinen haaksirikko, jonka A.J. koki lähdettyään juristina petoksen ja valheen tielle, ovat kaksi täysin eri asiaa.
Tämän tien huipentuma oli aikanaan Suomen arvokkaimmalta puhujapaikalta eli eduskunnan puhujapöntöstä karkea valehtelu sekä päin edustajatoverien että koko Suomen kansan (TV) näköä.
Se teko maan pääministeriltä hakee vertaistaan.
Siellä päässä taitaa mennä puurot ja vellit sekaisin.
Fiksuna miehenä Suomen valtakunnansyyttäjäkin on tyytynyt oikeuden päätökseen. En usko, että kenelläkään on enää otsaa syyttää Annelia valehtelijaksi.
Tämä nyt viimeisen sinetin saanut poliittinen ajojahti ei ole kunniaksi sen masinoijille. Historia on heidät tuomitseva.
se on taas tuo kaunaisuus ja politiikan sotkeminen jokaiseen asiaan.
Täällä ei keskustella, vaan lähetetään viestejä.
Keskustellessa tulee ääniä suusta. Tosin luulen
että tällä "veijarillamme" taitaa tulla myös kirjoittaessa. Veikkosemme nääs kiihtyy helposti. Varsinkin kun "punamulkeroista" viestitellään.
mistä tässä tapaus Anneli Jäätteenmäki oikein on kysymys.
Tuomioistuin ratkaisi sen, täyttyykö Anneli Jäätteenmäen kohdalla rikoksen "yllytys/avunanto salaisten asiapapereiden julkistamiseen". Ja päätyi siihen lopputulokseen, että ei täyttynyt.
Tämähän ei todista millään tavalla sitä, etteikö Anneli Jäätteenmäki valehdellut.
Kaikkihan me tiedämme, että A.J. valehteli kylmän rauhallisesti mm. eduskunnan puhujapöntöstä: "Toistan - minä en ole pyytänyt asiakirjoja".
Faksi alkoi omia aikojaa pukkaamaan asiakirjaa kuin meren mutaa.
Uskottavaa?