Win98 Shutdown hyytyy ?

Löytyisikö vinkkiä mikähän on pielessä, kun paiskasin yhteen vanhaan koneeseen "kirjoituskonekäyttöä varten"
Win98:in ja nyt näyttää käyvän niin, että shutdown
jymähtää Win98:ia sammutetaan ruutuun - reboot toimii OK, mutta shutdown siis hyytyy - onko ideoita ?
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

W98:ssa oli vika (yksi monista) että shutdown ei mennyt läpi. Siihen on Gatesillä korjaus, joka on jo mukana W98SE:ssä.

Äänestä
  • Kiitos ajatus ei ollut huono, mutta jäi tuossa aluksi mainitsematta, että kyse on Win98 SE:stä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Win98 kirjoitti:

Löytyisikö vinkkiä mikähän on pielessä, kun paiskasin yhteen vanhaan koneeseen "kirjoituskonekäyttöä varten"
Win98:in ja nyt näyttää käyvän niin, että shutdown
jymähtää Win98:ia sammutetaan ruutuun - reboot toimii OK, mutta shutdown siis hyytyy - onko ideoita ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu