Ostettiinko Katainen Ruotsalaisuuden

Päivänä Rkp:n rahalla.
Tänään Eduskunnassa vakuutteli kielen tärkeydestä kun tuli puhe Kokkalan yhdistymisestä Ouluun.

Luulin Kataista kunnon savolaiseksi mutta täytyy odottaa onko kääntänyt takkinsa ja muuttunut Rkp:n juoksupojaksi.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kataisen tuki ja suosio säätiöiden avulla, RKP LAHJOO kaikki tahot jotka vähänkään epäröi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rkp:n asialla kirjoitti:

Päivänä Rkp:n rahalla.
Tänään Eduskunnassa vakuutteli kielen tärkeydestä kun tuli puhe Kokkalan yhdistymisestä Ouluun.

Luulin Kataista kunnon savolaiseksi mutta täytyy odottaa onko kääntänyt takkinsa ja muuttunut Rkp:n juoksupojaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu