Aapo väittää vastustavansa ihmisten kiduttamista: http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8638114/41107942
Eikö Aapon siten pitäisi vastustaa myös islamin perustajaa, profeetta Muhammedia, joka kidutti brutaalisti useita viattomia ihmisiä? Miten on, Aapo?
Pari esimerkkiä Muhammedin harrastamasta kidutuksesta:
- Juutalaisen johtajan Kinana bin al-Rabin kidututtaminen aarrekätkön löytämiseksi (mm. tekemällä tuli hänen rintansa päälle): Ibn Ishaq, 511.
- Islamista luopuneiden kidututtaminen kuoliaaksi mm. hakkaamalla näiden jalat ja käden ristikkäin poikki, sokaisemalla heidän silmänsä kuumennetuilla rautatangoilla, ja jättäen heidät kuolemaan aavikolle – kieltäen heitä vielä saamasta vettä kuolintuskissaan: Ibn Ishaq, 454.
Kiduttamisen vastustaminen
10
380
Vastaukset
- yksiverinen...
han on humanisti ja ristiverinen ja kommunisti ja valankumouksellinenj ja yhdistyksellinen ja reipas ja
geenirikas ja opinut ja osaa laulaa ja tanssia ja on multikulti ja ei varasta alkuasukaiden tyopaikkoja ja on
ulkomailla syntynyt suomalainen..ja...ja....ja...jne..
tosiasiassa aapeli on tuomioiden ylapuolella, panssaroitu oikeusministeriolla, keltahousuilla, viherpeipoilla,
poliisilla, puolustusvoimilla, uutismuurilla, neuvostoilla, vahemmistovaltuutoilla,rotusuojelulailla, ynm..ynm... - höpölöpönlää
esim pedofiilit saisi kiduttaa hengiltä. kristinusko on lällyä, kaikki pitää antaa anteeksi ja kääntää vain toinenkin poski. paskat, kuka haluaa taivaaseen jossa "katuvia" pedoja? tai murhaajia, raiskaajia tms tms.
- Aappeli kiekuu
Jeesus taisi käskeä telottamaan pedofiilit: http://www.evl.fi/raamattu/1992/Mark.9.html
Muhammed sen sijaan tökki pikkulasta, oikeuttaen niin pedofilian.
- Aappeli kiekuu
Aapo ei sitten millään konstilla uskalla vastata...
- ....
hiukan ajattelet niin ehken ymmärrät että Muhammed on nykyisen lainsäädännön ulkopuolella.
- Aappeli kiekuu
Jos hiukan ajattelet, niin ihmisen, joka väittää vastustavansa kidutusta, tulee myös vastustaa islamin perustajan, profeetta Muhammedin harjoitamaa brutaalia kidutusta.
- ....
Muhammed ei ole nykyisen lainsäädännön ulkopuolella. Päinvastoin, hänen tekojaan ja opetuksiaan pitää verrata nykyiseen lakiin. Pitääkö tämäkin selittää sinulle?
Muhammedin teot ja puheet ovat esimerkkinä nykyajankin muslimeille. Se on heille laki, tai uskonnollinen ohje eli sunna. Koska se on ohjeeksi annettu, sitä täytyy verrata nykyajan lakiin.
Väitteesi on yksi tunnettuja Aabrahamin typeriä väitteitä. Sitä hän on usein toistanut. Olet selvästi Aabraham. - ....
Aappeli kiekuu kirjoitti:
Jos hiukan ajattelet, niin ihmisen, joka väittää vastustavansa kidutusta, tulee myös vastustaa islamin perustajan, profeetta Muhammedin harjoitamaa brutaalia kidutusta.
tapahtuneen vastustus on turhaa, pitäisi huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta eikä märehtiä menneitä.
- Aappeli kiekuu
.... kirjoitti:
tapahtuneen vastustus on turhaa, pitäisi huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta eikä märehtiä menneitä.
Tuolla logiikalla myös Hitlerin ja natsismin vastustus on turhaa. Silti jatkuvasti yrität estää islamkritiikin juuri Hitleriin, natseihin ja heidän tekoihinsa vedoten.
Olet toki oikeassa, että pitää huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta. Siksi meidän tuleekin vastustaa islamin leviämistä ja islamilaista terrorismia. Islamilainen terrorismi on pahin uhka vapaalle maailmalle sitten natsismin ja kommunismin. Ja juuri siksi myös islamia ja profeetta Muhammedia tulee arvostella ankarasti. - ....
.... kirjoitti:
tapahtuneen vastustus on turhaa, pitäisi huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta eikä märehtiä menneitä.
Muhammed on arvosteltava nykyajan moraalin ja lakien mukaan. Siksi hän on pedofiili, raiskaaja, kiduttaja, murhaaja ym. ym. rikollinen vielä tänä päivänäkin.
Onhan typerää luulla, ettei esimerkki-ihmisen tekoja arvosteltaisi.
>>pitäisi huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta eikä märehtiä menneitä.
Pidätkö sinä muslimeja märehtijöinä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273325Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122469Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.872396Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1072094Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761673Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥481574Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261476Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001305- 1281207
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151136