Jäipä iskän laskemat

vanhat ajomiinat räjäyttämättä Suomenlahdella.
5125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kuin sää oot, ole isä-ukko, tai isä-vainaa. Pikkulapsella on iskä, luulisin ainaki niin olevan.

Äänestä
  • armeijassa?

    Äänestä

  • jussi oli kirjoitti:

    armeijassa?

    Suomen armeija kun valtakunnan eliitti yritti liittää Suomea Neuvostoliittoon 1945-1991. Entä missä se oli silloin kun Suomi liitettiin Euroopanunioniin laukaustakaan ampumatta. Perustuslain vastaisesti yksinkertaisella ääntenenemmistöllä .

    Äänestä

  • jussi oli kirjoitti:

    armeijassa?

    käynyt armeijan poikansa puolesta??

    Äänestä

laskentaan luottaa. Poika tuskin osaa laskea kymmentä pidemmälle, niin on voinut tulla laskuvirhe "iskällekin".
Montako miinaa hän laski suomenlahdessa olevan? Jussi ei maininnut mitään lukuja. Julisti vaan, että laskettu on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jj.vaha-tuisku kirjoitti:

vanhat ajomiinat räjäyttämättä Suomenlahdella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu