Ensi vuosi näyttää vielä valoisalta,oli

valtiovelkaministeri Kataisen ilosanoma hänen esitellessään näkemyksiään syksyllä 2008. Melkoinen visionääri ,tavallisen ihmisen ei kannata olla huolissaan,minä otan velkaa.
256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kunnes Kokoomus huomasi että sitä on helppo vedättää ja kyllä Kokoomuksessa tiedettiin että kunnon lobbauksella Katainen saa maan selvitystilaan kuten sai Viinanenkin aikoinaan.

Äänestä

kansalle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


velkavisio kirjoitti:

valtiovelkaministeri Kataisen ilosanoma hänen esitellessään näkemyksiään syksyllä 2008. Melkoinen visionääri ,tavallisen ihmisen ei kannata olla huolissaan,minä otan velkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu