Kepulaisena ja kokkarina eduskuntaan väkisin yrittänyt Seppo Huhta on taas matkalla eduskuntaan. Tälläkin kertaa hän on saanut tuekseen ne nuoret naispoliitikot, joiden turhamaisuutta hän on hivellyt mielistelyllään. Persuissa se on kantanut hedelmää ja Huhta onkin taas uudessa iskussa. Vanhat akat eivät sitä sulata, mutta kuka niitä kuuntelee missään.
Kokkareiden puheenjohtajakisassa Huhta jäi neljänneksi, mutta persuissa saattaa tarjota hyvän vastuksen Soiniin kyllästyneelle persuporukalle.
Kokkareiden puheenjohtajakisassa Huhta jäi neljänneksi, mutta persuissa saattaa tarjota hyvän vastuksen Soiniin kyllästyneelle persuporukalle.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Soinin juhlapöytään loikanneet keräävät kunnon potin. Veteraanit Soini puukottaa yhden toisensa jälkeen. Loikkarit ja rötösherrat ovat Soinille kaikki kaikessa. "Mitä nuo huuhkajat mölisee!" -Tiuskaisi Soini Hesarissa, kun kuuli pitkänlinjan peruSS-kentänihmisten häntä EU:hun menosta arvostelleen.
En ole koskaan kuullut kyseisestä tyypistä. Eikä taida olla niin hurjassa nousussa kuin mitä kirjoittaja viestii.
nyt peruSS:n jäsen jo melkein vuoden. ;D -Ei muuta kuin heti puoluehallitukseen.
Nopeaa on loikkareiden nousukiito silloin, kun soini rasvaa heidän rattaitaan. Samaan aikaan; veteraaneille puukko selkään.
Huhta on ollut aina kova EU:n kannattaja, kuten alla olevasta linkistä voi tarkistaa. EU mies tuli soinistakin, mutta toisista syistä. A-Studio kertoo tänään.
http://www2.vaalikone.fi/euro2004/naytaehdokas.jsp?VP=1001&ehdokas=1051