"4 §
Valtakunnan alue
"Suomen alue on jakamaton. Valtakunnan rajoja ei voida muuttaa ilman eduskunnan suostumusta."
Henrikssonin kirjoitus voitaisiin tulkita maanpetturuudeksi, koska hän tarjoaa kirjoituksissaan Suomen maaperää naapurimaalle, Ruotsille.
Henriksson tietää juristina itse, tai hänen pitäisi tietää, mitkä ovat maanpetturuudesta säädetyt rangaistukset. Hänen toimintansa vahingoittaa Suomen asemaa esimerkiksi EU:ssa.
Anna Maja Henriksson ei ole järjellisesti enää tehtäviensä tasalla.
Ahvenanmaa on kaikenlisäksi suorastaan rasistinen Suomea puhuvia kohtaan. Jos menen täällä Manner-Suomessa kieltämään ruotsinkielisten kouluja ja päiväkotia niin huutohan siitä nousee, mutta meneppä ehdottomaan Suomalaista koulua tai päiväkotia Ahvenanmaalla niin siitä nousee uskomaton huuto ja itku, eikä se tule onnistumaan.
Suomi ei luovuta alueitaan ruotsille
Tuomariksi lukenut
0
388
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371343- 1481071
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät67845PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.52662- 60651
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33541- 30533
- 39517
- 63503
- 16497