Mitä pelkäätte rokotuksissa? Mikä on suurin pelkonne, jonka vuoksi ette ota rokotetta?
Itse pelkään rokotetestin pitkä-aikaisia terveyshaittoja, kuten persianlahden syndoomaa tms. sairauksia. Lyhytaikaiset kuumeet ja joku kuolemantapaus miljoonasta ei pelota ollenkaan?
Mitä te pelkäätte?
Itse pelkään rokotetestin pitkä-aikaisia terveyshaittoja, kuten persianlahden syndoomaa tms. sairauksia. Lyhytaikaiset kuumeet ja joku kuolemantapaus miljoonasta ei pelota ollenkaan?
Mitä te pelkäätte?
Vastaukset 4
Vanhimmat
luotan rokotuksiin.
ni miksi ottaisin turkimattoman testi-rokotteen? ei siis mtn järkeä. sanotaanko et en tiedä mistä
rahasta rokotteen ottaisin, meil 4 lasta ja en osaa rahasummaa sanoa että piikin antaisin lapsille laittaa. 500e jäis antajan kouraan. meil oltu huipputerveitä tähän asti kaikki, ei oo lääkäris tarvinnu rampata koskaan, ni en halu sitä possupiikin takia alottaa.
Eihän sitä tiedä vaikka piikkiin olisi luiskahtanut mukaan pikkasen elävää sikainfluenssavirusta taikka lintuinfluenssavirusta, siitähän on jo näyttöä että on ihan mahdollista sellainenkin mahdottomuus !
Piikissä on elohopeaa,formaldehydiä,etanolia ja muitakin ei niin tervellisiä aineita,hullua pökätä tollasta myrkkypiikkiä itteensä ja kun tehostakaan ei ole takuuta saatikka sen turvallisuudesta..eihän se piikkifirmakaan ota vastuuta jos jotain sattuu.
sitä kun lääkärit ja terveysalan ihmiset eivät kaikki ole samaa mieltä asioista.
Useimmat suosittavat rokotetta mutta löytyy myös niitä jotka eivät rokotuta itseään.
Pelkään myös sitä että olenko tehnyt väärän ratkaisun.