Pikkujouluihin pelejä/leikkejä?

Jepjep...

Pidämme taloyhtiössämme pikkujoulut aikuisten kesken, ja iltaan olisi tarkoitus keksiä jotain tekemistä, mikä soveltuisi kaikille. Löytyisikö ideoita? Itse kehitellyt muutaman, mut lisääkin voisi olla ihan kaiken varalle.

3

4279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jepjep...

      edelliseen viestiini ihan vain jos joku saisi vinkkejä omiin pikkujouluihinsa. Meillä partyissa siis aluksi jouluruoka ja sen jälkeen karaokea, piirrä ja arvaa-peli aiheena joululaulut, alias ilman lautaa tai nappuloita, joulupukkipeli, nämä siis satunnaisessa järjestyksessä.

      • Näin meillä

        Sitten on vanha kunnon Bumtsi Bum kisa siten että jaetaan porukka puoliksi. Kaksi fläppitaulua kehiin eli yksi kummallekin joukkueelle. Sitten valitaan kummastakin joukkueesta piirtäjä joka yrittää piirtää liittyvää kuvaa. Se joukkue joka aloittaa laulamaan oikeaa kappaletta saa tietysti pisteen. Uskomattoman hauska kisa johon kaikki voivat osallistua.


    • Schicksal

      1. Osta 2 samanlaista seksilehtee ja leikkaa pienet kuvat niistä. Liimaa kuvat kartongille ja saat mukavan pikkutuhman muistipelin.

      2. Tee TOTUUS tai TEHTÄVÄ peliin itse tuhmat kysymykset ja tehtävät valmiiksi....tulee kuule mukavat bileet.

      Olen itse tehnyt sellaiset ja niillä on ollut kysyntää esim. polttareissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      25
      2114
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1935
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1911
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1613
    5. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      488
      1476
    6. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1474
    7. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1437
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      48
      1277
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      73
      1144
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1139
    Aihe