Millainen asuinalue on Vihola? Olen aikeissa muuttaa sinne. Olen kuullut kommentteja, että olisi Nokian parasta asuinaluetta, ja olen kuullut kommentteja, jossa varotellaan muuttamasta sinne, on kuulemma hirveän levotonta aluetta.
Vihola??
muuttaako vai ei
104520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
joka paikassa on kusipäitä kakaroita joista vanhemmat ei välitä mutta ei niitä ole viholassa normaalia enempää.
Nokialla kakaroita joísta kukaan ei välitä on normaalia enemmän.
Käytös sen mukaista eikä hyvältä vaikuta tulevaisuus.
Vihola on mukava asuinalue. Kivaa porukkaa, lähinnä omistusasuntoja. Tampereelta muuttaneena en puhuisi kyllä Viholasta ja levottomuudesta samassa virkkeessä, sen verran rauhallista on :)
viholan porukka itteltäs. älä muuta
Rauhallista on, vaikka paljon rakennettu ja sen myötä paljon asukkaita myös. Hyvät kulkuyhteydet ja ulkoilumaastot.
eli onko ruokaisa?
Määritelmän mukaiseksi asuinalueeksi kepaa mikä tahansa Nokian kaupungin ulkopuolinen alue. Älä muuta tänne jos suinkin mahdollista.
Nimittäin tuo valitus siitä kuinka huono asuinpaikka juuri Nokia on. Näitä samoja valituksia kun löytyy jokaisen paikkakunnan sivuilta.
Tulee mieleen, että Suomi on täynnä huonoja asuinpaikkoja, joiden naapurissa on aina asiat paremmin. Outo yhtälö mielestäni.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/7010614
Nokialla ei ole ongelmapaikkoja!