Oletteko uuden Ceedin Stop&Go -toiminnalla ostaneet varmistaneet, että kyseisellä viritykselläkin on 7 -vuoden takuu? Vai olisko niin, että vuoden tai parin päästä virityksen (todennäköinen) hajoaminen todetaankin "normaalista käytöstä johtuvaksi kulumiseksi", jota takuu ei korvaa?
Ceedin Stop & Go -takuu?
Epäilevä Tuomas
7445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mistä sen tietää milloin se on rikki kun toimii miten sattuu
Nyt ajettu edellisellä korimallilla 80000km. Kannaattaa ostaa, ihan kätevä menopeli jos ei haluu tuhlata rahojaan.
Ainoa miinus on näköjään toi paskapuhuminen merkistä vaikka omat autot ne näillä puhujilla tuntuu jättävän tienposkeen.
Äläpäs ymmärrä asiaa väärin! Tuntuu vaan siltä, että starttivehkeet ovat S & G -virityksessä niin kovalla kulutuksella, että kysymys takuun voimassaolosta on todella tarpeen, varsinkin kun Kialla on pitkä takuu. Tämä koskee muitakin automerkkejä kuin Kia :aa! Ceed on itsellenikin ihan varteenotettava ostoehdokas, kuitenkin automaattina ilman Stop & Go :ta.
Saahan tuon pois pelistä, kuten muissakin merkeissä. Eikä tuo järjestelmä ole sen epäilyttävämpi ceedissä kuin muissakaan. Samoja alihankkijoita käyttävät toki.
auto ei ole jäätänyt kertaakaan tien puoleen, mut auton on joutunut jättämään.
taitaa olla ceedi ihmevekotin kun jättää kuljettajan ja matkustajat tienposkeen ;-D
kovasti huolettavan ceedin hyvä takuu.Sulla näkyy olevan melko varma tieto,että männöö rikki.Mikäänhän ei ole ikuista,jos se hajoaa vaikka 6,5 vuoden päästä,niin eiku takuuseen korjataan,että semmonen takuu.
Entäs muiden merkkien kohdalla, takuu enimmäkseen 2 vuotta.