Jess!...kaikki pääsee piikille !

Koko suomen kansa saa todennäköisesti piikin !

Hyvä että ei pääse piikki happanemaan :)
23379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Eipäs saa, kun aika moni kieltäytyy. :)

Äänestä

koska sen ota myrkkyjä

Äänestä
  • vapa mukana?

    Äänestä

mutta on annettava vapaus kieltäytyä .

Äänestä

Päätöstä ei ole vielä tehty, mutta piikki on vapaaehtoinen, sitä tarjotaan halukkaille.

Äänestä
  • Tarjoan itselleni varatun annoksen vanhaselle, tuppeensahattuna.

    Äänestä

  • jepajep008 kirjoitti:

    Tarjoan itselleni varatun annoksen vanhaselle, tuppeensahattuna.

    Tarjoan annokseni THL:lle, ottakoon joku heistä kaksinkertaisen suojan, eikös se ollutkin täysin turvallinen? Ajatelkaa 200%:n immuniteetti, vau.,

    Äänestä

  • jepajep008 kirjoitti:

    Tarjoan itselleni varatun annoksen vanhaselle, tuppeensahattuna.

    Tosiaankin tuppeensahattuna tehoaa paremmin :D

    Ja se RohkeaMies Puketti saa mun annoksen ihan tsunamina !

    Äänestä

  • Piikki lahjoitus kirjoitti:

    Tosiaankin tuppeensahattuna tehoaa paremmin :D

    Ja se RohkeaMies Puketti saa mun annoksen ihan tsunamina !

    OTTAKAA ENNEMMIN ANAALIX-INFLUENSSA ROKOTE, SE ESTÄÄ PERÄSUOLEN SURKASTUMISEN :)

    Äänestä

  • reikäpete kirjoitti:

    OTTAKAA ENNEMMIN ANAALIX-INFLUENSSA ROKOTE, SE ESTÄÄ PERÄSUOLEN SURKASTUMISEN :)

    ei halua rokotetta, saankohan mää ottaa niidenkin piikit...

    Äänestä

  • jepajep008 kirjoitti:

    Tarjoan itselleni varatun annoksen vanhaselle, tuppeensahattuna.

    saa antaa Pekka Puskalle ja tökätä oikein voimalla sen puskan pakaraan. (Mun piikkini Puskalle pakaraan, ei käsivarteen).

    Äänestä

  • reikäpete kirjoitti:

    OTTAKAA ENNEMMIN ANAALIX-INFLUENSSA ROKOTE, SE ESTÄÄ PERÄSUOLEN SURKASTUMISEN :)

    Se on hyvä, että rokote tehoaa peräsuolen surkastumiseen.
    Mitähän me tehdään näille, joilla peräsuoli on surkuivunut?

    Äänestä

kun kaikki suomalaiset eivät sitä piikkiä huoli.
Minä ja moni muu

Ja kun vastuunkantajia ei ole jos piikki tekee sairaaksi. Vastuun kantaa rokotuksen vastaanottaja itse.

Äänestä
  • Voi olla taakka raskas kantaa, jos on päättänyt rokotuttaa viattoman lapsensa ja kaikki menee pahasti pieleen...

    P. Paska nyt ei ole kovinkaan uskottava tyyppi, pitäisi rasvan sijaan syödä sokereita... heh

    Äänestä

Ottakaa huomioon että meillä on sama hallitus joka muutamassa päivässä tempaisi lakon jolla sairaanhoitajaksi opiskellu voidaan pakottaa mihin tahasa terveydenhoidon työhän vasten tahtoaan.

Enpä ihmettele vaikka vääntäisivät laine että kaikkien on pakko ottaa kyseinen rokote.

Äänestä
  • Siis tempaisi sairaanhoitajien lakon alla lain, jolla kuka tahansa hoitaja voidaan pakottaa töihin minne tahansa

    Äänestä

päättäköön miten kuolee ilman piikkiä vai piikin kanssa jos tämä koituu kohtaloksi .
mutta varmaa on jokaisella oikeus ITSE PÄÄTTÄÄ
tämä tuntuu älyttömältä että koko maailma piikitettään ,jopa moneenkertaan.

Äänestä

esiin tai sitten vahvistettuna

Äänestä

Olen ihmetellyt tyyliä jolla asiaa on käsitelty eri medioissa. Tyyliin: "Kaikki rokotetaan" ? Se että kaikille tarjotaan mahdollisuus myrkyttää itsensä, on eri asia kuin että kaikille halukkaille annetaan mahdollisuus myrkyttää itsensä, eikö? Minä en ota piikkiä vaikka maksaisivat.

Äänestä
  • Hupsista. Mitäs minä oikein sekoilin? Siis se että kaikki myrkytetään on eri asia kuin se että kaikille annetaan mahdollisuus ottaa myrkkyä. Kas näin.

    Äänestä

se vahvistaa jos ei ole kuolemaksi ,,,,,,,,,,,, ei tänne ole kukaan jäänyt kaikki vuorollaan.

Äänestä
  • Tuskin edes tarttuu?

    Äänestä

THL:n tiedotuksen mukaan virus on ensin NOPEASTI MUUNTUVA ja jo MUUNTUNUT, mutta kahden päivän kuluttua se MUUNTUUKIN HITAASTI...................................................................................................

Puheet muuttuu sen mukaan mikä on kulloinenkin tarve. Nyt on tarve saada loput sikapiikit pistettyä ihmisiin, ettei THL näytä aivan typerältä, kun 3-4 milj rokotetta mädäntyy varastoihin. Aikaisemmin oli tarve luoda hysteria, jotta rokotekiima saatiin synnytettyä.

Iltalehti 24.11.2009
"Suomestakin on löydetty muuntunutta sikainfluenssavirusta.
Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL) mukaan viruksen muunnos löytyi heinäkuussa yhdeltä sikainfluenssapotilaalta.
Muuntunutta sikainfluenssavirusta löytyi viime viikolla myös Norjasta. Maailman terveysjärjestön (WHO) ja Euroopan tautikeskuksen mukaan muuntuneita kantoja on löydetty koko epidemian ajan eri puolilta maailmaa."
http://www.iltalehti.fi/sikainfluenssa/2009112410654992_si.shtml


Iltalehti 26.11.2009:
"Väestölle tarjottava sikainfluenssarokote tarjoaa suojan H1N1-virusta vastaan todennäköisesti useaksi vuodeksi, arvioidaan Terveyden ja hyvinvoinnin laitokselta.
Tuoreiden tutkimusten mukaan pandemiavirus muuntuu hyvin hitaasti, joten myös nykyisen rokotteen tehon uskotaan säilyvän pitkään."
http://www.iltalehti.fi/sikainfluenssa/2009112610667242_si.shtml

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piikkipiikki kirjoitti:

Koko suomen kansa saa todennäköisesti piikin !

Hyvä että ei pääse piikki happanemaan :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu