kohta kuollaan

Mieheni on niin narsisti,että mä oon ihan loppu.
On luvannut tappaa mut ja lapset, "joku voi korjata raadot pois",sanoi
lasten aikana.
En ole nukkunut samassa vuoteesssa enää kahteen vuoteen.
Raivoaa mulle aina varsinkin humalassa "nainen,mikä sää oikein olet
kun et miestä tarvi" totuus on se että olen niin kuollut että ei
halujakaan enää ole.
psykiatria polilta hain apua,ne kirjoitti mulle unilääkkeet.HALOO
Nekin meni miehen halpaan,kun mies sinne tuli.
Mulle sanoivat vain lähde pois miehen luota.
Mua ei autettu ,sanottiin että kun jo naurat ja näytätkin paremmalta,
toisen käynnin jälkeen.
3605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lastesi takia ero. Jos luulet jaksavasi henkisesti nhänen kanssa, niin toisesta korvasta ulos...tai mies hoitoon. Olen käynyt kaikenlaista juuri tuohon liittyvää läpi ja tosi pahaa. Vielä piti lapset huolehtia. Mielenterveys oli koetuksella. Hae keskusteluapua...henkinen hyvinvointi...oikea suunta...askel askeleelta. Minulle tuli ero vaikka oli jalat kuin lyijyä ottaa yhtään liikettä enää. Henkinenkin väkivalta on jotakin julmaa ja kauheaa ja itsekästä toiselta. Muttakun toinen ei ymmärtänyt !! Ulkopuoliset ei kaikki ymmärtäneet painajaismaista tilannetta ja se ahdisti vielä enemmän. Apu tuli juristilta. Ei poliisi ja sossut...varsinkin sossut oli ihan pihalla kuin kaakattavat kanat. Silloin meni yhteiskuntaan luotto. Kylmä toiminta ja ymmärtäväiset läheiset auttoivat. Rupesin itse puolustamaan itseäni ja ajamaan radikaalein liikkein taistellen pois tilanteesta. Liika loivertelu ja saivartelu asioilla, sekä asioiden levittely...jolle tuli piste jossakin vaiheessa. Lapsille koetin saada mahdoll. pian normaalin arjen. Tuli lähestymiskieltoa ym. ja johan ukko tokeni ja uskoi. Tiedän ei helppoa hänelläkään, mutta ei ollut vaihtoehtoa. Tilanteesta jo vuosia kulunut. Kaikki hengissä ja arvet se jätti kaikille, jonka myötä lapset saaneet osansa ja taistelu heidän asioistaan alkoi sen jälkeen...Nyt valoa ilmassa paljon ja alkanut oikea elpyminen lapsilla. Raskasta ollut, mutta olemme jopa ex:n kanssa puheväleissä.

Äänestä

............olet avun tarpeessa.

Äänestä
  • Olen edelleen samassa tilanteessa,tänäänkin olin vessassa itkemässä
    useamman kerran,niin pahalta tuntuu.
    Joulun sinnittelen ja alkuvuodesta pitää ratkaisut tehdä.
    Jalat on lyijyä minullakin,hyvin sanottu.
    Voi sentään,älä kuitenkaan ilmoittele poliisille,olen hyvin liikuttunut kun
    ymmärrät tilanteeni.
    Kiitos Teille kahdelle vastanneelle.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


syväkuollut kirjoitti:

Mieheni on niin narsisti,että mä oon ihan loppu.
On luvannut tappaa mut ja lapset, "joku voi korjata raadot pois",sanoi
lasten aikana.
En ole nukkunut samassa vuoteesssa enää kahteen vuoteen.
Raivoaa mulle aina varsinkin humalassa "nainen,mikä sää oikein olet
kun et miestä tarvi" totuus on se että olen niin kuollut että ei
halujakaan enää ole.
psykiatria polilta hain apua,ne kirjoitti mulle unilääkkeet.HALOO
Nekin meni miehen halpaan,kun mies sinne tuli.
Mulle sanoivat vain lähde pois miehen luota.
Mua ei autettu ,sanottiin että kun jo naurat ja näytätkin paremmalta,
toisen käynnin jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu