Osaako kukaan kokemuksella kertoa, että voinko saada Nordeasta Joustoluottoa 10 000e, kun luottotiedot ovat ok. Palkkaa saan käteen riippuen kuukaudesta 2000-2500e, mutta työsuhde on määräaikainen. Olen sairaanhoitaja ja ollut saman työnantajan palveluksessa jo lähes 7 vuotta, joten työt eivät näillä näkymin ihan heti lopu paitsi, jos ihme tapahtuu ja kaikki ihmiset lakkaavat sairastamasta :) Muita lainoja tai muitakaan velkoja minulla ei ole. Omistan Luottokunnan Visan ja Tuohi-mastercardin. Kertokaa kokemuksia, jos joku sellaisia omaa.
pankista lainaa
lasse33
4303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
perusteella mitään estettä luoton saamiselle ei ole.
kiitosta erittäin asiallisesta vastauksesta. Helpottaa jotenin kummasti alkaa kysymään asiaa pankista, kun ihminen se on niin nolo, ettei halua naamaansa menettää menemällä kysymään "tyhmiä" pankista.
Kerran, kun olet ollut jo 7 vuotta samalla työnantajalla, niin eikös kannattaisi muuttaa työsuhde vakinaiseksi?
kannattaisi, mutta olen osan tästä ajasta opiskellut ja tehnyt silloin vähemmän työtä ja ammattinimike on opintojen päättymisen myötä myös muuttunut, joten eipä ole ollut vielä ajankohtaista hakea vakituista paikkaa. Ehkäpä sitä haen, kun seuraavan kerran paikkoja haettavaksi tulee tai sitten en :)