Lupasivat kuitenkin kohtuullisen toimeksiannon eli mistään pakkohuutokaupasta ei ole vaaraa. Lupasin miettiä tätäkin. Joka tapauksessa ei pidä luulla, että siellä painostettiin, vaan todella ymmärtäväisesti suhtautuivat, mutta nyt oli kuitenkin raja tullut vastaan.
Katselin juuri, että kämpästä ei saisi ihan niin paljon kun on velkaa tällä hetkellä.
Pitääkö paikkaansa, että pankkia vaihtamalla ts. siirtämällä asuntolaina toiseen pankkiin voi saada lisää lyhennysvapaata?
Katselin juuri, että kämpästä ei saisi ihan niin paljon kun on velkaa tällä hetkellä.
Pitääkö paikkaansa, että pankkia vaihtamalla ts. siirtämällä asuntolaina toiseen pankkiin voi saada lisää lyhennysvapaata?
Vastaukset 10
Vanhimmat
No hätä. Mulla on lyhennysvapaita, otin niitä toisesta pankista. Jos hinnasta sovitaan, niin voin myydä tai lainata sullekkin
Tuollaisia ovat muuliaasi vastaukset,provo?Niin kenellekkään ei voi sattua noin?
Ei ainakaan suomessa?
Miksi sitten voutin vasaranpauke on lisääntynyt vuodessa,yli 50%..??
> Miksi sitten voutin vasaranpauke on lisääntynyt vuodessa,yli 50%..??
Kolmesta viiteen?
Jotkut ovat kovasti ostamassa prosenteilla ja indeksieuroilla. Nyt jo vasaranpaukutteluprosenteillakin...
BUBUUBHAHAHAAHAH
Tosiaan, noin viittä osakehuoneistohan sitä on nykyisin pakkohuutokaupassa tarjolla.
Kyllä siinä on vuokratuherolla herkullinen paikka kun saa valita Kaksion Mikkelistä tai yksiön Kajaanista. Tosin halvalla ne asunnot ei lähde pakkohuutokaupastakaan...
Myy asuntosi, vaikka ovatkin nousussa niin hinnat ovat korkeimmilaan nyt. kuka juntti antaa asiansa mennä pakkohuutokauppaan asti.
Eikun..
Oletkin TUHNY eli TYFFE, vuokraloisi ja odottelija!
ei vuokralaisella ole lyhennysvapaata, tarkoitit siis vuokranmaksuvapaata jota isäntä ei oikein meinaa myöntää. Kysyitkö luonnossa lyhentämistä? Ai ei enää sitäkään? Noo sossu hätämajoittaa sut jonnekin lattialle. Voit tietysti mennä rohkeasti pankkiin kysymään sitä asuntolainaa vihdoin, tiedä vaikka saisit ja pääsisit vihdoin unelmiesi OMAAN asuntoon!
Mitä tähän sanoo the jyrsijä?Ja muut sekopäät?
Normaali taso oli 10 paikkeilla,nyt määrä noin 30...Eli prosentteina VALTAVA NOUSU VUODESSA!50%Oli alakantissa pahasti..
Muulin oravanpyörä,läski perinyt vuokraa,pullea pankkiiri samalla asialla,
sitten vouti...Alkaa muulin sulkija olemaan löysä...Sitten vuorossa taas läskiisäntä...
http://www.oikeus.fi/14499.htm
Tuoltahan niitä asuntoja onkin hyvä ostaa, edellyttää kyllä sitä että sijainnilla ei ole tasan mitään merkitystä...