mamuja ja varsinkin siellä vasemmiston äärilaidalla olevat tyypit ovat varsinaisia rättipäiden nuolijoita,omilla huono-osaisilla ei ole väliä kunhan vaan käkkäräpäät saavat mammonaa.
Vasemmistolaisissa on tunnetusti paljon epäisänmaallisia ihmisiä.
Vasemmistolaiset hyysäävät
5
224
Vastaukset
- näin on
ei isänmaallisuudesta.
Kun on surkea idiootti kokee jokaisen surkean pakolais ressukan uhkaksi.
Ei vasemmistolaiset hyysää ulkomaalaisia vaan haluavat kohdella heitä oikeidenmukaisesti.- xray.
vuosia mamulähiöissä Tukholmassa ja nähnyt mitä paskaa se touhu siellä on nimenomaan muslimien kanssa,niin kukaan järkevä ihminen ei samaa touhua tänne halua.
Vasemmisto-hyysäreillä on se vika kuten nyt yleennäkkin hyysäreillä,ei ole todellisia kokemuksia monikulttuurisuudesta ja mamuista ruohonjuuritasolla, missä se pitää nähdä jotta tajuaisi mitä se on.
Suurin osa tänne tulevista turvapaikanhakijoista on huijareita jotka tulevat hyvän korvauksen perässä,senhän moni "turisti"on poliisille tunnustanutkin,se ei ole ihme kun Suomi maksaa paremman korvauksen mamuille kuin mikään toinen EU-maa,järjetöntä.
- Abraham
tuli koko komeudessaan esiin, ei ihme miten valtiota hoidetaan varakkaiden ehdoilla.
Onnittelen!Muistan kun lapsena olin keräämässä rahaa yhteisvastuukeräykseen ja menin erääseen SKDL:n miehen taloon. Isäntä istui pirtissä ja söi ruisleipää kossua ruokajuomana ja kun kuuli millä asialla olin, lensin ulos ettei huopikkaat lattiia koskeneet. Pihalla kuulin, ettei anna penniäkään "n**kerien perseeseen", kun täällä kotimaassakin olisi kuulemma heitä autettavia aivan tarpeeksi. Jatkosssa rahaa kerätessäni kiersin sitten kaikki kommaritalot ja varmuuden vuoksi myös SDP:läisten pirtit. Vaikka tuo lento pirtistä ei niin suuria vammoja aiheuttanutkaan, kun hallittu alastulokin pihamaalle onnistui nappiin. Ja oikeassahan tuo kaveri hiukan olikin ja kannattaisi Arhinmäenkin ottaa oppia hänestä. Myöhemmin aikuistuttuani olimme töissäkin samoilla palstoilla ja kaunaa ei tuosta episodista ainakaan minulle jäänyt.
- suomalainen eu-kriit
ja toimiva kotouttaminen on Vasemmistoliiton linja:
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/vasemmistoliitto_haluaa_asuttaa_maahanmuuttajat__tasaisesti_1829614.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi653272Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj903066SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1773008Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä412366- 1302356
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2052211Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361714Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi521688Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3991653- 1001185