vistasta xp windows laitto

acer 9520 on vista ja nyt siihen laitettais xp professionaal niin mikä on vikana kun valittaa ettei saa kiintolevyihin yhteyttä?
4180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei taida olla yhteensopiva.

Äänestä
  • olen mä ennenkin vaistanut vista xp professionaalin ja ei mitään tollasia valittanut.

    Äänestä

  • zmatti kirjoitti:

    olen mä ennenkin vaistanut vista xp professionaalin ja ei mitään tollasia valittanut.

    Konekohtaistahan se on, että onko tietokone yhteensopiva. Ei uudemmat koneet välttämättä toimi mitenkään Windows XP:n kanssa.

    Äänestä

Tarvitset varmaankin SATA-ajurit. Ne pitäisi integroida XP:n asennuslevylle Nlitellä ja homma onnistuisi.

Täällä sama tilanne ja homma onnistui: http://keskustelu.suomi24.fi/node/5561521

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zmatti kirjoitti:

acer 9520 on vista ja nyt siihen laitettais xp professionaal niin mikä on vikana kun valittaa ettei saa kiintolevyihin yhteyttä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu