kuinka nopsaan Nordeasta

tsirptsiro

saa joustoluotto lainapäätöksen,tai siis olette saaneet? sivuillaan lupaa jopa samana päivänätai sen 3 pankkipäivää vaan eipä ole kuulunut mitään. vai olisikohan niin että ruuhkaa ? netin kautta hakemus laitettu?

7

4346

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Me

      Jos sinulla on kaikki vakuus ja työasiat kunnossa niin se voi tulla parissa tunnissa. Teet hakemuksen ja kun luottopäällikkö tsekkaa sen ni luultavasti saat soiton konttorista miten homman kanssa kävi.

      • taas..

        Nordealta, jos ei ole munaa tehdä kielteistäkin päätöstä mainostetussa ajassa. Mutta sitähän se markkinointi on, harhautusta, jossa luvataan kaiken tapahtuvan, niinkuin se voisi ehkä tapahtua kaikkein suotuisimmassa tapauksessa.


    • Ropoja tilillä

      Viivästyminen tarkoittaa, että hakemuksen käsittely ei ole läpihuutojuttu. Todennäköisesti sinulla on talous sen verran huonossa jamassa, että pankkia mietityttää. Mutta ethän tarvitsisikaan joustoluottoa, jos asiat olisivat kunnossa.

      • ap

        tulihan sieltä joku viisas taas vierailemaan suomi24 verkkosivuilla ja vastaamaan kysymykseen ja sen viereen.Todennäköisesti sinulla ei mene kovin hyvin.


    • aattelepa ite

      Mulla taisi mennä muistaakseni n. 5pv siis arkipäivää. Ja tosiaan vaikka otin joustoluoton ei talouteni ole kuralla. Ostin rahoilla itselle auton kun autokoulu oli loppusuoralla. Ei kiinnostanut 1,5-3vuotta odottaa omaa autoa säästämällä. Ja tosiaan olin tuossa vaihessa ollut työelämässä noin vuoden joten ja asunut omilla 1,5vuotta, eli säästäminen ei oikeastaan ollut siihen mennessä realistinen vaihtoehto justiinsa sain säästettyä autokoulun verran. Ei kannata tuomita jos ei tiedä. Toisille voi enemmän sopia säästäminen, mutta minä mielummin maksan hieman enemmän (eli korot kulut), että saan tarvitsemani tuotteen heti tarvittaessa. Lasken tietysti, että rahani siihen riittävät ja silti hieman menee pahanpäivän säästöön.

    • Nopeasti tuli

      Hain netin kautta vakkudetonta joustoluottoa viime kesänä juuri netin kautta ja myönteinen lainapäätös tuli seuraavana päivänä. Summa oli silloin 3000€.

      Noin kuukausi sitten hain ja sain vakuudellista joustoluottoa autoa varten 20.000€ ja myönteinen päätös tuli alta tunnin. Tuon lainan hain pankin konttorista.

      Joten jos asiasi ovat kunnossa, niin kyllä mielestäni päätös olisi jo pitänyt tulla.

      • ap

        juuri että Nordean sivuilla lukee .joustoluotto hakemuksissa viivettä ja menee ainakin 5 arkipäivää.Ja asiani ovat kunnossa .laskuthan on maksettava eikös juu. Tosin saattaahan olla että kun minulla on stokkan ja tuohen master niin ja niissä summa 7000 yhteensä että katsovat minun olevan riskibisnes=)jotka eivät tosin ole kokonaan käytetty.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4246
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3476
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      80
      3302
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3209
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3162
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2906
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2780
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      62
      2743
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2549
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2384
    Aihe