Mercury 80 efi Tehon lisäys ?

VOT

Mistä saa boksin millä 80hv stä saa 100 hv kun kone on sama

11

11132

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 100nen

      Varmaan Mercury varaosatiskiltä

      • MARINER four

        Ehkä kannattaisi kysellä lastutuksia tekevistä firmoista, esim. googlaa lastutus niin kyllä sieltä joitakin tekijöitä löytyy.


    • ferfferfr

      Valmistaja kun ottaa 100 koneesta isomman hinnan kuin 80 koneesta on miettinyt sen niin ettei se olisi ainakaan ilman tietämystä halvempaa "virittää" itse. Moottorin ohjauselektroniikkayksikkö on melko varmasti kalliimpi kuin kyseisten koneiden hintaero. Nelisylinterisen koneen ohjelmoitava "yleisyksikkö" voisi teknisesti ottaen toimia mutta tämän hankaloittamiseksi vakioyksikkö todennäköisesti hoitaa muitakin toimintoja joita yleisboksi ei tee.

      Jos sinulla on hyvä kasikymppinen ja lisätehontarve on pakottava ja olet varma että pelkällä boksinvaihdolla saa 100 kannattaa katsoa jenkkiläisiä verkkokauppoja.

    • hoover

      Poista aluksi se kuristin imusarjasta

    • mercman
    • Vaaluska

      Minä muutin Mercury 80 Hp 115 Hp seksi ja hyvin pelaa .
      Laitteen päivitti mikatek Porvoosta voin suositella .
      He siis lähettävät sen poksin ruotsiin

      • Anonyymi

        mikä vuosimalli?


      • Anonyymi

        Just tein saman jutun. ecu tuli ruotsista optimoituna muka ? Ei mitään eroa.Valitin Mikatekille.Puhui milloin mitäkin puutaheinää.Laitettiin takaisin takuuna. Sanoivat ruotsissa, että sama ohjelma laitettu uudelleen.Että ei mitään muutoksia. En hyväksynyt maksaa tyhjästä 770euroa. No ohjelmoivat sitten takaisin entiselleen 80hv.Postikuluja piti kuitenkin maksaa 110e. Saa nähdä millaisena se sieltä tulee.Onneksi on toinen ecu koneessa.


    • 2euroakpl

      Irto kipinöitä pyttyyn, niin lähtee ku hauki rannasta.

    • Kdhd

      Noita pilallemenneitä päivityksiä onkin ollut keskusteluissa runsaasti. Ei ole ihan aukotonta se osaaminen siellä Ruotsissa.

      Itse en lähettäisi monen tuhannen euron boksia sinne tuhottavaksi.

      • Anonyymi

        Tuossa aiemmin kommentoinkin omasta ecusta.En suosittele Lundinia, enkä Mikatekkia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      112
      1629
    2. 105
      1175
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      969
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      50
      854
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      127
      853
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      838
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      735
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      709
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      699
    Aihe