joten on ihan hyvä, ettei lapsia synny. biologisten lasten hankkiminen on itsekästä, adoptoikaa.
ihmisiä liikaa maailmassa
ttttttt:::LLL
16312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
jep, samaa mieltä täälläkin. miksi aina pitää saada se "oma" lapsi, miksei adoptiolapsi kelpaa?
Siinä on kyl itsekkyyden huipentuma kun 'mä haluun oman, en mitään odptiolasta ku OMAAAAN, MÄ HALUUN!'
hemmetti.
tyhjänpäiväsiä kun ei ole tutustunut edes niihin adoption tiukkoihin kriteereihin niin vois tajuta ettei läheskään kaikilla ole ainakaan ulkomaanadoptioon realistista mahdollisuuttakaan. Ulkomailta lapsia ei tule enää yhtä paljoa adoptioon koska heitä pyritään adoptoimaan aina ensisijalla omaan maahan. Yhtä lasta kohden on 5 pariskuntaa jotka hänet haluaisi.
Ja senhän tietää mihin kotimaan "adoptio"lapset päätyy jo ennenaikojaan, kohdusta.....SIINÄ sitä itsekkyyden (tappavaa) huipentumaa vasta onkin!
päin vastoin!! on hyvä, etteivät vanhemmiksi halaumattomat saa lapsia. jos ei voi adoptoida, ei tartte hankkia lapsia ollenkaan. vai viekö tässäkin oma itsekkyys voiton? haluun lapsen haluun haluun niin millään mulle ei oo välii vai??
kakaroita pakko tappaa vaikka se kalmanhajuinen omanapa ja kyltymätön murhanhimo jyllääkin..
joskaan en tapa kakaroita vaan estän alkion kehittymisen kakaraksi. minä en niitä nimittäin halua tällä hetkellä.
Ei vaan keskeytän raskauden. Miksi sitä on pakko dramatisoida?
Kymysykseen vastataan kysymyksellä = Ei enää keksitä mitään järkevää. Seuraava onkin että aletaan haukkumaan ym. Hienoa.
Vastaa kysykseeni.
näköjään teet ;D Vastaa nyt vaan.
Voi hyvä luoja, eihän tuollaisen kanssa voi edes näköjään keskustella.
Senkun sitten vaan aloitat sen karsinnan ITSESTÄSI!!
halutaan antaa lapsille elämää, ei hinguta itsekästä väkivaltaista tappamista.
Niin ja ollaan niiiin helvetin hyvää ihmistä että! Nostetaan oikeen jalustalle ja huudetaan hoosiannaa. Just.Ihan kuin synnyttäneet olisivat jollain tapaa parempia ihmisiä.
Ovat ihmisiä muiden ihmisten joukossa, ei mitään muuta.
on huoehdittava ehkäisystä tia jos eivät mitkään ehkäisymenetelmät sovi, pidättäydyttävä seksistä kokonaan. Abortti ei ole mikään ehkäisykeino.
hyvä vits...tuota neuvo :D Jota tasan kukaan ei noudata :D
ne alkiot tunteekin hoidoissa vaikka mitä, mutta abortissa murhatessa ei yhtään mitään? :DDD Näytähän nyt missä olen kannattanut tarkotuksellista tappamista hedelmöityshoidoissa(kaan) :)