Mitä mä teen?

Kalle2244

Oon ihan väsynyt. Oli eilen Firman joulujuhlat ja tuli vähän viinaakin maisteltua. Nyt ei jaksa edes ruokaa tehdä. Tuntuu ihan kurjalta koko elämä. Työtkin aina tyhmää. Ja ihan lopussa oon pitäis ruokkaakin laittaa, ettei mee aineet pilalle. Mikä avuksi?

3

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • krapulaa

      pois, kun se ei kerran sinulle sovi. Oireesi viittaavat kauheaan kankkuseen.
      Jos työ tuntuu tyhmältä, ajattele palkkapäivää. Ja nyt ruokaa laittamaan ja sassiin, ellet ole vielä sitä laittanut. Kyllä myrkyt poistuvat vähitellen elimistöstäsi.

      • Kalle2244

        Ei kauheaa kankkusta, vaikka tuli paljon juotuakin viinaa juhlissa. Ei jaksa mitään. Palkkapäivääkin turha ajatella, kun samanlainen päivä se on kuin muutkin. Tyhmää elämää täällä, voispa lähtee johonkin lämpimään ja mukavaan paikkaan.


      • krapulaa
        Kalle2244 kirjoitti:

        Ei kauheaa kankkusta, vaikka tuli paljon juotuakin viinaa juhlissa. Ei jaksa mitään. Palkkapäivääkin turha ajatella, kun samanlainen päivä se on kuin muutkin. Tyhmää elämää täällä, voispa lähtee johonkin lämpimään ja mukavaan paikkaan.

        eroaa muista päivistä ratkaisevasti siten, että silloin tilillesi rapsahtaa mukava summa rahaa, joka ei koskaan ole pahitteeksi. Sillä pystyt elättämään itsesi.
        Mikähän se lämmin ja mukava paikka olisi? Afrikka? Intia? Samoa? Jotenkin lämpimyys ja mukavuus eivät osu aina samaan paikkaan.
        Ihminen jaksaa vaikka mitä kunhan vähän ryhdistäytyy. Se on asennekysymys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      252
      15220
    2. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      125
      10146
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9371
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7109
    5. 182
      6537
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      176
      6228
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5612
    8. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      47
      4806
    9. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      25
      1726
    10. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      145
      1690
    Aihe