Hyvät päättäjät. Milloin Te oikein aloitatte tämän ulospäin suuntautuvan infon piristämisen.
Nyt on pietiäisen valtakausi out- ei näy vt:n mielipidettä- tervetuloa- me tykätään. Ei ole kuvaa.
Olisi jo aika- jos yleensä on tarkoitus pitää kaupunkiamme pinnalla.
Tähän pitää laittaa innostunut, pyhäjärvinen työryhmä suunnittelemaan asiaa. Eikös sitä atk-tieto/taitoa ole kaupungilla toteuttaa.
Nyt on pietiäisen valtakausi out- ei näy vt:n mielipidettä- tervetuloa- me tykätään. Ei ole kuvaa.
Olisi jo aika- jos yleensä on tarkoitus pitää kaupunkiamme pinnalla.
Tähän pitää laittaa innostunut, pyhäjärvinen työryhmä suunnittelemaan asiaa. Eikös sitä atk-tieto/taitoa ole kaupungilla toteuttaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
niillä sivuilla teette,ette mitään!!!Miten voisi olla tieto/taito osaamista,jos roikkuu tommoset airamit jouluvaloina.Nauravat helvetti etelää myöten noille teidän airameille.
Paikalliset yrittäjät on satsanneet pitkän pennin niihin. Ne on ihan siistit...
Pällistelee jo paikkakunnalta muuttanut henkilö toivottaen tervetulleeksi..voisi poistaa jo kuvan, ettei etsi turhaan..kyliltä
Nyt on niin ettei ainakaan tämän vuoden puolella,,miksikö? No tässä on nyt tämä pikkujouluaika ja kaikki kiireet,pitäs käväistä Helssingissä ja monessa muussa paikassa,jospa sitte ensi vuonna no luvataan varmasti että sitä seuraavana viimeistään,ehtiihän tuota noita sivuja muuttaa,ja sitä paitsi ei siellä niin moni käy,..Ei kyllä nyt on mentävä muijja soittaa.. ei muuta ku Moi!!
tässähän se on yksinkertaisesti ja lyhyesti .Eipä ole ollut johtoa sitten Saarasen siirryttyä eläkkeelle.Siinä oli sitten sellainen työmyyrä .hän jaksoi hoitaa kaikki asiat ja oli perillä niin kunnallislaista kuin henkilöstö puolen asioista.Nyt ei ole ollut koko aikana vastuullisuutta ja asioihin perehtyneisyyttä ,Esittelijöiltä ja valmistelijoilta puuttuu taito nähdä pitemmälle ja laillisuudessa liekö tarkoitushakuisuutta vai tietämättömyyttä että kuljetaan rajamailla kuten eräs kaupunginjohtaja aikoinaan totesi narulla tansittavan.MItenhän se suu menee kun selänteessäkään ei ole minkäänlaisia laskelmia tulevaisuuteen ,vai eikö luottamushenkilöykään enää osaa niitä pyytää???
puhut asiaa. näin minäkin olen asian ymmärtänyt.
Ootetaan, jospa joskus, kun........................................
Pyhäjärvi sivut voisi tehdä saduksi. esim. osa Hiisitarinaa.
molemmat ovat satua..tai pahaa unta paremminkin.
On Hannut ja Kertut sekaisin Susihukan seurassa.