Palestiinan kansa - Onko sellaista?

”Myytin Palestiinan kansasta laativat Jasser Arafat ja Romanian presidentti Nicolae Ceacescu 1980-luvulla pyrkimyksissään poistaa juutalaisen kansan historia ja varastaakseen sen maan”.

http://israelupdate.achlak.net/
29.11.
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • myös palestiinalaisia. Vielä 1970-luvulla palestiinalaisilla tarkoitettiin Suomessakin lähinnä alueen juutalaisia.

    Äänestä

kansat syntyvät joskus. Liitteessä mainittu lausunto 1960-luvulta oli ihan oikea. Silloin ei ilmeisesti tosiaan ollut palestiinalaisten omaa kansaa. Nyt sellainen kuitenkin on ja heillä saa olla samat oikeudet kuin muillakin kansoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


||| kirjoitti:

”Myytin Palestiinan kansasta laativat Jasser Arafat ja Romanian presidentti Nicolae Ceacescu 1980-luvulla pyrkimyksissään poistaa juutalaisen kansan historia ja varastaakseen sen maan”.

http://israelupdate.achlak.net/
29.11.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu