MS tautiin hoito

Masa.

7

748

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-kofeinisti

      Mielenkiintoinen havainto. Vielä mielenkiintoisempaa on, että ko. verisuonen tukos voi syntyä lihaspinteestä, joka minulla syntyi kofeinismin oireisiin kuuluvasta lihasjäykkyydestä ja spastisuudesta.

      Minun oireeni ovat poistuneet noin 20 kuukauden aikana kofeiiniriippuvuuden katkaisemisen jälkeen lähes täydellisesti, ainoastaan jalkapohjat puutuvat ja kihelmöivät päivittäin, eivät tosin kaiken aikaa, eivätkä enää kovin voimakkaasti.

      Jos lääkärit keskittyisivät enemmän tutkimaan oireiden aiheutumista kuin niihin puuttumista väärästä suunnasta, olisi heidän työstään enemmän hyötyä potilaille ja vähemmän eri teollisuudenaloille, joihin kuuluvat sairauksia aiheuttava toiminta, lähinnä elintarviketeollisuus ja sairauksista hyötyvä taho eli lääketeollisuus ja sairaalatarviketeollisuus. Täytyy muistaa, että lääkärit edustavat pelkästään sellaisia teollisuudenaloja, jotka tarjoavat sellaisia terveyden ja sairauksien hoitoon liittyviä lääkkeitä ja muita keinoja, joita mikään muu taho ei voi tarjota, koska ne on lain voimalla monopolisoitu lääketieteen määräysvaltaan. Lääkärit ovat osa maailmanlaajuista bisnesorganisaatiota toimintatapojensa suhteen, vaikka eivät olekaan minkään lääketehtaan palveluksessa, koska lääketiede on raknetunut hitaasti osaksi globaalia lääketeollisuutta ja toimii sen ehdoilla ja sen hyväksi.

      Jos verisuonessa on synnynnäinen epämuodostuma, se on leikattava, mutta jos sen toimintaa häiritsee esim lihaskramppi, on parempi selvittää, mikä aiheuttaa lihaskrampin ja poistaa se aiheuttaja, kuin ruveta leikkelemään syvältä niskasta, sellainen on minun silmissäni edelleen puoskarointia.

      • ex-kofeinisti

        Myeliinistä... Myeliinihän on aksioneja ympäröivä rasvakerros, jonka vaurioita E-Epan tiedetään korjaavan. Olen ottanut pitkän aikaa vain yhden kapselin päivässä, mutta nyt taidan tuplata annoksen ja katsoa, vaikuttaako se noihin jalkapohjien oireisiin. Ainakin silloin, kun ryhdyin käyttämään epaa, sen teho oli selkeä ja aika nopea joidenkin oireitten suhteen.


    • ex-kofeinisti

      Tämä taas käynnisti mielenkiintoisen ajatusketjun. Melkoinen osa ms-tapauksista aiheutuu todennäköisesti kuvaamallani mekanismilla. Näissä tapauksissa ms-oireet siis aiheutuvat päihderiippuvuuden aiheuttamasta kroonisesta myrkytyksestä. Koska päihde- ja muut riippuvuudet ovat psykiatrisia tiloja, ovat ms-oireet silloin psykiatrisen sairauden, päihderiippuvuuden oireita.

      Lähetin tuon verenkiertohäiriön keksineelle proffalle meilin, jossa kehotin poistamaan ensin oireen aiheuttajan, ja vasta jos se ei tuota tulosta, tai jos vaiva on synnynnäinen, käyttämään leikkausta. Ei liene mitään järkeä ryhtyä leikkelemään ihmisten verisuonia, että he voisivat jatkaa päihderiippuvuuttaan ja päästä sen aiheuttamista oireista. Tai ainakin pitäisi maksattaa nuo leikkaukset ja muutkin hoidot kofeiiniteollisuudella, joka nakittaa voiton huumekaupasta ja jättää aineen haitoista miljardilaskun veronmaksajan maksettavaksi.

    • CSSVI

      Parliksessa on tästä CSSVI asiasta enemmän kerskustelua ja tietoa. ;)

      • ex-kofeinisti

      • että näin
        ex-kofeinisti kirjoitti:

        on tietoa samasta asiasta sellaisille, joiden ms-oireyhtymän aiheuttaa kofeiiniriippuvuus.

        http://qmies.blogit.fi/

        Niin, tämä kofeiini-hemmo on just niitä samoja tyyppejä, jotka kannabiksen lailliseksi haluavat. Ei oikein kestä mielipiteennekään päivänvaloa, kun kofeiinia haukutte, mutta tutkitusti vaarallisemmat aineet kyllä hyväksyisitte. Lääketieteellistä "faktaa" kyllä tulee, mutta kovin ympäripyöreätä, joka ei oikeastaan osoita yhtään mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      280
      3498
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      22
      1948
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      35
      1585
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1451
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      140
      1114
    6. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      72
      1069
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1044
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      91
      918
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      205
      788
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      737
    Aihe