MS tautiin hoito

Masa.

7

762

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-kofeinisti

      Mielenkiintoinen havainto. Vielä mielenkiintoisempaa on, että ko. verisuonen tukos voi syntyä lihaspinteestä, joka minulla syntyi kofeinismin oireisiin kuuluvasta lihasjäykkyydestä ja spastisuudesta.

      Minun oireeni ovat poistuneet noin 20 kuukauden aikana kofeiiniriippuvuuden katkaisemisen jälkeen lähes täydellisesti, ainoastaan jalkapohjat puutuvat ja kihelmöivät päivittäin, eivät tosin kaiken aikaa, eivätkä enää kovin voimakkaasti.

      Jos lääkärit keskittyisivät enemmän tutkimaan oireiden aiheutumista kuin niihin puuttumista väärästä suunnasta, olisi heidän työstään enemmän hyötyä potilaille ja vähemmän eri teollisuudenaloille, joihin kuuluvat sairauksia aiheuttava toiminta, lähinnä elintarviketeollisuus ja sairauksista hyötyvä taho eli lääketeollisuus ja sairaalatarviketeollisuus. Täytyy muistaa, että lääkärit edustavat pelkästään sellaisia teollisuudenaloja, jotka tarjoavat sellaisia terveyden ja sairauksien hoitoon liittyviä lääkkeitä ja muita keinoja, joita mikään muu taho ei voi tarjota, koska ne on lain voimalla monopolisoitu lääketieteen määräysvaltaan. Lääkärit ovat osa maailmanlaajuista bisnesorganisaatiota toimintatapojensa suhteen, vaikka eivät olekaan minkään lääketehtaan palveluksessa, koska lääketiede on raknetunut hitaasti osaksi globaalia lääketeollisuutta ja toimii sen ehdoilla ja sen hyväksi.

      Jos verisuonessa on synnynnäinen epämuodostuma, se on leikattava, mutta jos sen toimintaa häiritsee esim lihaskramppi, on parempi selvittää, mikä aiheuttaa lihaskrampin ja poistaa se aiheuttaja, kuin ruveta leikkelemään syvältä niskasta, sellainen on minun silmissäni edelleen puoskarointia.

      • ex-kofeinisti

        Myeliinistä... Myeliinihän on aksioneja ympäröivä rasvakerros, jonka vaurioita E-Epan tiedetään korjaavan. Olen ottanut pitkän aikaa vain yhden kapselin päivässä, mutta nyt taidan tuplata annoksen ja katsoa, vaikuttaako se noihin jalkapohjien oireisiin. Ainakin silloin, kun ryhdyin käyttämään epaa, sen teho oli selkeä ja aika nopea joidenkin oireitten suhteen.


    • ex-kofeinisti

      Tämä taas käynnisti mielenkiintoisen ajatusketjun. Melkoinen osa ms-tapauksista aiheutuu todennäköisesti kuvaamallani mekanismilla. Näissä tapauksissa ms-oireet siis aiheutuvat päihderiippuvuuden aiheuttamasta kroonisesta myrkytyksestä. Koska päihde- ja muut riippuvuudet ovat psykiatrisia tiloja, ovat ms-oireet silloin psykiatrisen sairauden, päihderiippuvuuden oireita.

      Lähetin tuon verenkiertohäiriön keksineelle proffalle meilin, jossa kehotin poistamaan ensin oireen aiheuttajan, ja vasta jos se ei tuota tulosta, tai jos vaiva on synnynnäinen, käyttämään leikkausta. Ei liene mitään järkeä ryhtyä leikkelemään ihmisten verisuonia, että he voisivat jatkaa päihderiippuvuuttaan ja päästä sen aiheuttamista oireista. Tai ainakin pitäisi maksattaa nuo leikkaukset ja muutkin hoidot kofeiiniteollisuudella, joka nakittaa voiton huumekaupasta ja jättää aineen haitoista miljardilaskun veronmaksajan maksettavaksi.

    • CSSVI

      Parliksessa on tästä CSSVI asiasta enemmän kerskustelua ja tietoa. ;)

      • ex-kofeinisti

      • että näin
        ex-kofeinisti kirjoitti:

        on tietoa samasta asiasta sellaisille, joiden ms-oireyhtymän aiheuttaa kofeiiniriippuvuus.

        http://qmies.blogit.fi/

        Niin, tämä kofeiini-hemmo on just niitä samoja tyyppejä, jotka kannabiksen lailliseksi haluavat. Ei oikein kestä mielipiteennekään päivänvaloa, kun kofeiinia haukutte, mutta tutkitusti vaarallisemmat aineet kyllä hyväksyisitte. Lääketieteellistä "faktaa" kyllä tulee, mutta kovin ympäripyöreätä, joka ei oikeastaan osoita yhtään mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      1001
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      896
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      802
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      518
    Aihe