Provoilijoiden lisäksi BMW näyttää kiinnostavan auto ostavia:
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2009/12/28354&sort=false
Ote:
"Myös Skodalla, BMW:llä, Toyotalla ja Dodgella meni hyvin. Kaikki nämä merkit pystyivät näyttämään positiivisia myyntilukujen kehityksiä.
Volvon pudotus oli marraskuussa 35 prosenttia."
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2009/12/28354&sort=false
Ote:
"Myös Skodalla, BMW:llä, Toyotalla ja Dodgella meni hyvin. Kaikki nämä merkit pystyivät näyttämään positiivisia myyntilukujen kehityksiä.
Volvon pudotus oli marraskuussa 35 prosenttia."
Vastaukset 10
Vanhimmat
skodan pudotus viime vuoteen. 24,3%, bemarin pudotus 36,6%, tojo 22,9% ja dodge 28,8% pudotusta. Meneepä hyvin..........................
volvon tulos marraskuun vertailussa + 31,5%.
listat on juuri niin kuin ne halutaan lukea.
Mistä tiedtosi ovat peräisin?
Omasta päästäsikö?
Olisi mukavaa jos laittaisit linkin tietolähteeseesi.
KATSO JA KUMMASTU. AKE/TIETOENATOR 121 OY
Et ilmeisesti osaa laittaa linkkiä sivulle josta nuo tiedot kaivoit.
Eikö ole vielä opetettu? Millä luokalla peruskoulua olet ;-)
Oikeasti, kaiken turhan provosoinnin vähentämiseksi kólisi helppoa ja hyvä tapa laittaa linkki tietoplähteeseen. Uskiottavuutesi lisääntyisi aika paljon.
Oikeasti, olisi hyvä opetella kirjoittamaan ennen kuin alkaa arvostelemaan toisten linkittelytaitoja.
Unohdin että et omaa lukuoikeuksia ko. sivulle. Voivoi, joudut turvautumaan ilmeisesti vain apu-lehden tilastoihin.
Minullakin on hienoja tuloksia siitä kuinka automerkki xyz on niin perkeleen hyvä, ikävä kyllä ne ova NSA:n titokoneella eikä sinne ole muilla pääsyä.
Oliskiko niin että lapsukaiset eivät osaa edes linkkiä kopioida viestiinsä?
sinä olet oikeasti helvetin huono kirjoittamaa, onko sinulla lukihäiriö?? "Oikeasti, kaiken turhan provosoinnin vähentämiseksi kólisi helppoa ja hyvä tapa laittaa linkki tietoplähteeseen. Uskiottavuutesi lisääntyisi aika paljon"
harmittaako kun et edes tiedä että esim citroen c4 picassoa myytiin nyt marraskuussa 17 kpl. viime vuonna marraskuussa 22kpl. kun oikein kovin yrität googlettaa saatat jopa löytää tuon 22kpl. katsos alan ammattimiehet ovat rautaa, toisin kuin sinä.
Toistat vain mitä muut ovat sanoneet. Et tiedä siis todellisia lukuja.