Taitaa olla Vanhasen vihaaja Ratamo joka kirjoittelee parjauskirjoituksia hallituksesta. Onko Axel Anttila sukua. Kertoisitko minkälainen sukulaissuhde teillä on. Älä ole katkera.
Onko Ratamo
Hallituksen kannattaja.
5353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kun katsot peiliin, sieltä katsoo takaisin alhaisin ja lieroin ihminen, josta edes koskaan olen kuullut. Olet kuin pikkupoika, jolta on lelut otettu pois. Voi teitä - huonot häviäjat!
Minkä mahtaa jos kierojen kiero ketku Ratamo, joka on oikeistokokoomuslainen, kieroilee kuin isoisänsä Akseli Anttila, joka oli Otto-Ville Kuusisen hallituksessa puolustusministerinä, ja olivat Suomea yhdistämässä Neuvostoliittoon. Nyt Ratamo/Aulis Anttila arvostelee ja sairaaloisesti parjaa Vanhasen hallitusta aiheetta. Katsokaa itse kun aikainen mies paljastuu, miten käyttäytyy. Lukeekaa kirjoitus katso peiliin. Tosi kehittymättömät aivot häirikkö Ratamolla. Keskusta on turvallinen ja ihmisystävällinen puolue. Voi sinua Ratamo. Huono häviäjä.
Minkä ylle kirjoitin, se pätee myös sinuun. Milloin olet aikonut aikuistua. Jos väität yllä tällä nimimerkillä kirjoitetun tekstin Ratamon tekstiksi, olet täysin väärässä. Minä kirjoitin sen. En tiedä kukaa kirjoittaa ko. nimimerkillä. En ole koskaan tavannut ketään omassa kirjoituksessasi minitsemistasi henkilöistä.
Yllä oleva on vilpitön mielipiteeni.
Hietasen peräreikä luultavasti?
Ensiksi Zyskowicz ja Sasi tunaroivat Itälän valvovien silmien alla Kokoomuksen oppositioon ja sitten kun Itälä ryhtyi keikkaamaan Zyskowicziä syrjään ja ampui omaan jalkaansa, alkoi Kokoomuksen sosialidemokraatit palata jälleen kotipuolueeseensa SDPhen.
Ei ole Ratamolla helppoa. STTK ei ole vieläkään avannut keskustelupalstaan.