kummankohan ottaisi X1 vai qashqain
x1 vai qashqai
fkjfjg
37679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
ehkä Qashqain.
Qq on hienompi ja pitää paremmin arvonsa.
On paremman näköinen ja tilavampi. Parempi varustelu "oikealla rahalla".
Avata keskustelu ja vastata itse siihen kolme kertaa eri nimimerkeillä muutaman minuutin välein.
Aika lapsellista.
ODOTATKO ITSE AINA TUNNIN ?????
On sen verta erilaiset autot, että taitaa se kukkaro sanella tuon homman. Mutta sitten jos vertaa vaikka qashqaita ja jotaun urban cruiseria tai kia sportagea, niin siinä lienee vaikeampi valinta.
En varmaan ole pahasti väärässä, jos olet se sama heppu, joka on alottanut jo varmaan kymmenettä kertaa X1 sitä sun tätä keskustelun/väittelyn.
tuskin raha tuossa käpyhintaluokassa ratkaisee. vai oletko todellakin sitä mieltä, että joku kääpiö urban cruiser tai kia olisivat bemarin vaihtoehtoja?
Taisit nyt ymmärtää vähän väärin, mutta laitetaampa vielä selkeämmin.
Kyllä, luulen ihka aidosti, että qashqain suorat kilpailijat ovat sportage ja urban cruiser!
Ja vielä tupla kyllä, luulen että monenkin urbanin tai qashin ostajalla raha ratkaisee sen, onko varaa ostaa X1 vai pitääkö tyytyä urban, sportage, qash akselille! Ja vielä kolmas kyllä, jos rahaa on helposti X1seen, niin tuskimpa tarvitsee tuohon alemman kastin kolmikkoon tyytyä.
Autolehdissä se X1 vaan luokitellaan skodan ja qashkain kanssa samaan luokkaan. Eikä se oikein tiunnu pärjäävän edes siellä.
Hyvinhän se testissä kyykytti Tiguanin, vaikka tiguan on kyykyttänyt qashkain ja muut. Ja eipä sillä testillä väliä, ei tuohon qashkaihin edes saa sen tehoista dieseliä että sillä viittisi ajaa. Jos olettaa että totuttelisi käyttämään kuulosuojaimia, kun noissa alemman tason reuhkoissa tahtoo olla melu sitä luokkaa. Skodillaccihan on muuten ihan hyvä, saa 170hv dieselin, näppärät takapenkit, mutta kun on niin meluisa ja uskomattoman ruma, ettei sitä noiden puutteiden takia voi ajatella.
on kyykyttänyt X1:sen.
X1 ÄÄNETÖN. HOOOHOHOH OLET KUURO.
Missäs kohtaa edellisessä oli kommentoitu X1sen melutasoa? Taitaa olla jonkinsortin lukihäiriötä siellä. Oli kommentoitu skodan ja renaultnissanin melutasoa. Jos et itse ole niitä päässyt ajamaan, voit aina lukea autotesteistä. Esim. Yeti vs Tiguan testissä sitä on kommentoitu, ja äänenpaineenakin usean desibelin ero havaittu.
Ainiin, ja opettele viimein käyttämään caps lockia.
BUAHHAHHAAA. LUETUN YMMÄRTÄMINEN EI KUULU TAITOIHISI.
Sehän oli varsin oivallisesti perusteltu lause, et vaan kyennyt osoittamaan sitä mihinkään kohtaan. Sitä vastoin väitit että olisin kommentoinut X1:stä äänettömäksi, mitä en ollut tehnyt, niin se todistaa sen, että et kykene ymmärtämään tekstiä. Ja sen lisäksi kirjoitustapasi todistaa sen, että et myöskään osaa käyttää näppäimistöä. Enkä usko että siten osaisit edes ajaa autoa, vaikka joku jostain kumman syystä sinulle nykyaikaisen auton luovuttaisi koeajoon. (Siitähän ei ole pelkoa, että sellaisen omistaisit, jos näppäimistön käyttö tuottaa vaikeuksia)
OLETKO OLLUT KYYKYTTÄMÄSSÄ? PUHU NÄTISTI NIIN VOIN EHKÄ MYYDÄ JOPA KALTAISELLESI URPOLLE BEMARIN.
voit lopettaa jo. Olet nolannut itsesi jo tarpeeksi monta kertaa. Meneppäs vaikka käymään mielenterveys palstalla.
ELI HALUAT OSTAA PENALIN. NÖYRISTELE, NIIN MIETIN JOSKO VIITSISIN MYYDÄ SELLAISEN.
jos ostan BMW:n, niin ostan sen autoliikkeestä, en sinulta. Eihän sinulla edes ole mitään mitä myydä.
MYYNKÖ SULLE UUDEN TAI KÄYTETYN. RIIPPUU KÄYTÖKSESTÄSI. HATTU KOURAAN JA NÖYRISTELE NIIN PÄÄTÄN ENSIN MYYNKÖ OLLENKAAN.
MYYDÄ SULLE KILON P*SKAA! SAAT HALVALLA, RIIPPUU KÄYTÖKSESTÄ. MYYNKÖHÄN OLLENKAAN?
Älykkyytesi on riittänyt toistamaan toisten lausahduksia. Pari sanaa olet pystynyt muuttamaan sanakirjasta katsomalla.
en ainakaan luuserilutkulullaa eli x1:stä.
x1 on naurettavan kokoinen ja törkeellä hinnalla varustettu!
Vain aivan sekaisin olevat sellaisen hankkii.
50te sellaista kahden hengen autosta???
Nissan on selkeästi isompi sisätiloiltaan
X1 hinnalla saa jo kunnon autoja kuten Q5:n joka on paljon isompi
ja käytännöllisempi.
En ymmärrä näitä pikkubemuja ollekaan, koko 1-sarja on aivan turha, samoin X1
kenelle ne on oikeen suunnatttu?
Olisikohan 1 sarja osoitettu niille, jotka ajavat yksin, kaksin tai lasten kanssa? Itse en ymmärrä sitä vanhanaikaista ajatusmallia, että ostetaan mahdollisimman iso. Nykyään on tarjolla laadukkaita pieniä autoja, jotka ovat yhtä hiljaisia kuin vanhat ison kokoluokan autot. J vain 2 aikuista, on isot autot täyttä turhuutta. Kavereilleko se isompi auto silloin ostetaan, vai mikä siinä on etuna pienempään? Ei ainakaan kulutus, eikä kiihtyvyys vastaavalla koneella, eikä paino kyllä paranna kaarreominaisuuksiakaan, joten ei oikein tule muuta mieleen, kuin että maksetaan siitä, että kaverit sopii paremmin kyytiin? Itse vaihdoin vanhasta 5 sarjasta ykkössarjalaiseen, ja ei minulle vanha vitonen tarjonnut muuta, kuin enemmän tyhjää takatilaa. Päinvastoin liianpitkä takapenkin istuinosa oli lapsille hankala, kun jalat sojottaa polvitaipeesta suorana. Kulutus pieneni, ja kiihtyvyys parani samoilla tehoilla selvästi. Pikemminkin kenelle 5 tai 7 sarja on suunnattu? Kenellä asuu aikuiset lapset vielä kotona, että ylisuurta takatilaa tarvitaan? Huonommin ne ainakin toimii lasten kanssa kuin lyhyempi istuinosa.
Q5sen hankinnassa perustelua vastaan hieman tökkii se, että Tiguan on lähes vastaava auto, mutta huomattavasti halvempi, ja testeissä paremmaksi todettu.
kyllä ykkössarja on osoitettu tyylitajuttomille höynäytettäville.
Q5 pohjautuu A4 Audiin ja Tiguan pohjautuu Golfiin, ne eivät ole toistensa verrokkeja eivätkä läheskään saman kokoisia. Audilta tulee Q3 joka vastaa sitten kooltaan Tiguania.
Olen samaa mieltä tuosta että ei sen auton tarvitse olla mikään suuri. Kai se joillekin ihmisille on jokin mittari että kuinka suuri auto on vaikka ei edes tarvitsisi niitä tiloja.
No onhan tuo Q5 kuitenkin melkein kymppitonnin kalliimpi kuin samalla suorituskyvyllä varustettu X1. Onhan bemarillakin X3, mutta miksi ostaa iso auto jos sitä ei oikeasti tarvitse.
mutta nuo provopellet eivät ymmärrä sitä että kaikki eivät tarvitse mitään tila-autoa.
Ihan samanlainen mittari on se merkki.
Menkää vain rauhassa silä 127 viiatilla. sinnekin mahtuu ja pääsee.
jollekin voi riittää jopa se. Sinua mahtaa hatuttaa kun kaikki eivät halua ajella Toyota Previalla?
myyräänk niitäkin suamessa
Saat ajaa noita autoja luvallisesti vasta kun olet täsyi-ikäinen, odottele nyt vielä muutama vuosi niin voit ostaa jonkun roppelon jolla harjoitella.
Eli et tiedä myyräänx niitä uusia suamessa?
Miksi ostaa bemari kun niitä ei tarvitse kukaan? Tietyllä tavalla sairaat toki tykkäävät kun niille vitt.........aan.