ja sä olet arvoitus :( ihana sellainen
ikävä ja paha mieli
yhä
12454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ajattelen sinusta.
Miksi sinulla on paha mieli?
tuhat syytä ja niiden päälle yksi tunne.
pelkäätkö jotain, että entä jos rakkaasi ei viihdykään seurassasi kun te kohtaatte?
Sehän on tosi yleinen pelko, mut jostain se tutustuminen on alotettava ja mitä pikemmin, sen parempi!
sitä, pelkään ettemme tapaa enää ollenkaan. Haluaisin jutella hänen kanssaan asiasta että pääsisin yli. Mitään muuta en niin hartaasti toivokaan kuin että voisin jo unohtaa.
Ajan myötä kaikki ihmiset unohtuvat. Tulee uusia asioita, uusia ihmisiä.
joku jää pysyvämmin mieleen. Tapaan uusia ihmisiä, kiinnostun, tutustun. Etsin jotain, mutta en löydä. Muistan hänet ja unohdan muut. Mitä enemmän taistelen tunteitani vastaan, sitä syvemmin ne kietovat minut otteeseensa.
unohtaa mitä? ´
koko ihanuuden?
vaiko jonkun muun mieltäsi painavan asian? kenties menneisyydestä kummittelevan tapahtuneen ?
Rakas , sovitaanko niin että tästä lähtien me eletään tässä ja nyt , unohdetaan menneisyyden "hölmöilyt" , jutellaan avoimesti kahden kesken,aina kaikki asiat jotka vaivaa mieltä heti, ja aina halki poikki pinoon , ikuisiksi ajoiksi pois kihnaamsta meidän välejämme...avoimuus ja rehellisyys siinä lääke luottamuksen perustaksi... ja sen jälkeen nautittikaamme vain toisistamme, näillä eväillä me pärjätään kahden ikuisesti yhdessä , jos niin todella tahdot? ;)
Entistäkin suhdettamme viisaimpina , vahvempina ja onnellisina , kunnioittaen toisiamme ja suhdettamme hellien ja vaalien , yhdessä kohti parempaa tulevaisuutta.
I love you!
Nyt hyvää yötä rakkainpain , olet aina mielessäin vaikken sua nää...
Tämä kuulostaa just sellaselta suhteelta, joka sopisi mulle. Halki, poikki ja pinoon kaikki ongelmat ja epäselvyydet, avoimuus ja rehellisyys, toisen kunnioittaminen, suhdetta hellien ja vaalien... Kyllä mä tahdon, jos se varmasti olet Sinä Ihana.
vain monista syistä..
mieltä painaa,,onko tää ihana "arvoitus" mies vain nainen,. ?
tällä hetkellä painaa kaikki. Olisin niin onnellinen jos hän ottaisi yhteyttä jollakin tavalla.. ei miettisi liikaa, odotan sitä.