Kysymys:Kannattaako kaljuuntuvan 50 miehen aloittaa tuon lääkkeen käyttö,hiukset päälaelta lähes pois.Onko tuosta mitään hyötyä ollu jollain,vain onko hiusten siirto ainoa lääke.
Rocaine kaljuun
hermoraunio
5739
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kokeile, ainakin helppo levittää jos ei ole hiuksia tiellä.
linkki tohon ed. keskusteluun, jossa kerroin omia (naisen) kokemuksiani. En osaa sanoa, kuinka mahdollista avun saanti on, jos hiusnysty on ollut jo vuosia toimimaton, mutta laitoin linkin ed. keskusteluun, jotta kokeillessasi ymmärtäisit myös sen, ettei mahdolliset tulokset näy kuukaudessa, puolessa vuodessakaan välttämättä, vaan hoito vaatii pitkää sitoutumista.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8622263
Olen samaa ikäluokkaa ja minulla on menossa finasterid-kuuri. Sew on aika alussa ja tuloksia ei vielä pysty sanomaan. Ihotautilääkäri sanoi, että iällä ei sinänsä ole merkitystä. Kannattaa siis kokeilla. Rogainea en sinänsä ole ajatellut itse ottaa omaan koktailiini, mutta Revivogen shampoon ilmeisesti otan.
Mainitsit tuon Revivogen-shampoon, mulla oli sellainen testi että käytin yhden pullon kyseistä Revivogen-shampoota, syön myös finaa. Hiukset tuntui hyviltä kyllä. Sitten se pullo loppui. En heti ostanut uutta, vaan käytin jotain tavallista shampoota muutaman viikon "vahingossa"....hiukset oli aika huonossa kunnossa jo muutamassa viikossa, ostin uuden pullon Revivogenin shampoota ja ihmevaikutus heti jo ekalla pesukerralla tauon jälkeen, tuntui todella ja hiukset oli tosi hyvät. Yleensä en ole ihmetellyt mitään tuotteita mutta nyt täytyi oikein kummastella kun oli selviä vaikutuksia.
sinulle kasvoi yhden pesukerran aikana puolet hiuksia takaisin,kuinka oletkaan ennen tullut toimeen ilman!