jos on saanut rokoitteen raskauden aikana niin syntynyttä lasta seurataan 5vuotta? Jostain olin lukenivani.
Omasta perheestäni kukaan ei saanut rokotetta, onneksi sillä 2lapsista tuli kipeäksi päivä sen jälkeen kun olisivat piikin saanut, eli ei mitään hyötyä ja paljon hyvin todennäköisesti paljon pahemmat reaktiot .
Omasta perheestäni kukaan ei saanut rokotetta, onneksi sillä 2lapsista tuli kipeäksi päivä sen jälkeen kun olisivat piikin saanut, eli ei mitään hyötyä ja paljon hyvin todennäköisesti paljon pahemmat reaktiot .
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ja raportointivelvollisuus johtuu juuri rokotteen testausvaihe-repertuaarista. Piikin seurauksista sikiölle ei ole siis vielä paljonkaan käsinkosketeltavaa informaatiota ja aika näyttää, miten tulee käymään. Olet tosiaan onnellisessa asemassa, että tauti ehti ennen.
lääkärit Amerikassa sanoivat "EI ROKOTUKSIA RASKAANA OLEVILLE " entäs täällä ?
Herääkin kysymys, että ajateltiinko tuossa saada 2 kärpästä yhdellä iskulla ja näin säästellä piikkejä, kun ainoastaan raha näyttää kaiken ratkaisevan.
sentään, jotka sen raskaana ottamaan meni. Ei näköjään ajatella kun itseensä.... huh huh. Sääliksi käy näitä syntyneitä ja vielä syntymättömiä lapsia.
sillä kaikille myrkkyä riittää kaikille piikkejä on, peräti 5,3 miljoonaa piikkiä on alunperin kai ollut kansamme pään/hengenmenoksi tilattu. Eihän siihen 5,3 miljoonaan annokseen oo sikiöitä laskettu mukaan. En tiiä sitten että jos raskaana oleva ottaa piikin niin kumpi osapuoli kärsii enempi, vai kärsiikö yhtä paljon
sillä ollut muuta vaikutusta, kun käsi meni kipeäksi. Lapsi on ok ja tauti ei tarttunut vaikka kaikki muut ympärillä sairasti.
Sitä nimittäin tarvitaan, kun tuuripelejä pelataan...
Rokotus turvallinen myös raskaana oleville.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Puska Rokotus turvallinen myös raskaana oleville/1135250351263
opettele kirjoittamaan
Suomen neuvolakäynnit ovat niin tiiviitä, että ne "seuraa" muutenkin lasta ja kehitystä oli rokotettu tai ei.
Tuo tutkimus kai koskee vaan niitä, jotka haluaa osallistua semmoseen tutkimukseen..