Viimeaikaisten tapahtumien perusteella on kysyttävä kokoomuksen ymmärryksen ja ajattelukapasiteetin perään. Hiljaista näyttää olevan. Erilaisia pelejä kyllä yritetään pelata.
Kokoomuksen naiset näyttävät sentään olevan rauhan asialla; ruudin keksiminen ei onnistu.
Oli huvittavaa kuunnella kun toimittaja aamulla mainitsi Tiuran linnan juhlien prinsessana. Mielestäni hänessä on myös vanhan itsekkään kääkän ja kieron sumuttajan piirteitä.
Kokoomuksen naiset näyttävät sentään olevan rauhan asialla; ruudin keksiminen ei onnistu.
Oli huvittavaa kuunnella kun toimittaja aamulla mainitsi Tiuran linnan juhlien prinsessana. Mielestäni hänessä on myös vanhan itsekkään kääkän ja kieron sumuttajan piirteitä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
kuin sinä itse, jolta puuttuu alkeellisemmatkin käytöstavat.
Eli kokkarit saa käyttäytyä mitenkä vaan ja toimia kuinka tahansa mutta siitä ei saa huomauttaa kukaan mittään kyseessä puollue mikä on rehvastellut ihmisen mielipide vapaudella joten ei tässä muut ole tyhmiä kun sinä itse.
Unohtuu kun roskalehdet hehkuttaa päiväkaupalla itsenäisyyspäivän juhlista. Siinä Tiura saa esitellä iltapukuaan ja köyhät ylivelkaiset kokoomuslaiset saavat hengenravintoa. Näin ongelma on taas ratkaistu ! Ja tietysti Aamulehti säestää näitä roskalehdistöä sopuleina.............
Nimenomaan nämä ylivelkaiset kokkarit tarvitsee sitä hengenravintoa.
Ei kokoomuslaiset ole tyhmiä, he ovat vain rahanahneita paskiaisia jotka ovat aina valmiita sortamaan heikompaa ja köyhää sekä potkimaan päähän itseään heikompia! Kokoomus tekee koko ajan siirtoja toisten taskuista omaan. Ja aina niin että rikas ottaa köyhältä. Se on aina kokoomuksen tavoite. Ja Sauli kuuluu samaan rosvojoukkoon!
Oli ihan hyvä tarkennus. Tyhmyyttä on kansan rapauttaminen ja hajottaminen.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8673764
Varmaan minäkin nyt tunnen oloni sivistyneeksi tuon täydennyksen jälkeen ja toivottavasti opin ajattelemaan yhä kokonaisvaltaisemmin.
ennen kesää
vaan vuokralla
pessii