Olen jo lähes eläkkeellä oleva henkilö ja mielipiteeni ovat tärkeät
- Ajo-oikeus alle 25-vuotiailta
- BMW-merkkiset henkilöautot
- Autojen tuunaaminen
- Yli 2-litraiset moottorit
- Yksityisten autojen tuontimahdollisuus ulkomailta
- Huviajelu
Yleensä sauvakävelyreissun tehdessä näen tällaista toimintaa ja minua niin vihastuttaa, joten olisi aika tehdä asialle jotain! Luonto on tärkeä, niin olet sinäkin.
t: eläke
- Ajo-oikeus alle 25-vuotiailta
- BMW-merkkiset henkilöautot
- Autojen tuunaaminen
- Yli 2-litraiset moottorit
- Yksityisten autojen tuontimahdollisuus ulkomailta
- Huviajelu
Yleensä sauvakävelyreissun tehdessä näen tällaista toimintaa ja minua niin vihastuttaa, joten olisi aika tehdä asialle jotain! Luonto on tärkeä, niin olet sinäkin.
t: eläke
Vastaukset 13
Vanhimmat
kaamosta piristämään sillä huumorinkukka on se maailman kaunein kukka :D
kaikki kohdat estäis sit mun ajelemisen.. paitsi BMW tosin puuttuu.. ei hyvä.
- sauvakävely
- huulenheitto ja
- elämä
täydellinen lista!
Olen 34v mies ja ajoin itse kortin 24 ikäisenä. Olen aina ollut sitä mieltä että yli 1,8 litran koneella ei henkilöautossa tee mitään ellei asu Saksassa (autobahn). Nyt ajan 1,4 litraisella Pololla ja hyvin menee. Edellinen auto oli 1,6 litrainen Sunny 102hp koneella. Hyvin pääsi ohi sunnuntaiajelijoista. Nykyisessä autossa 75hp ja suomalaisilla rajoituksilla pärjää hyvin, varsinkin kun moottoritiellä harvemmin joutuu ajamaan. Ohituksissa toki syytä olla tarkkana.
Bmw sinänsä on ihan hyvä auto mutta monesti se on hankittu pelkästään uhoamista varten. Myönnän että voisin itsekin ajella bemarilla. Tosin en tarvitsisi isointa ja tehokkainta.
terveisin: 24 tonnia vuodessa köröttelevä
vaan kasvatuksessa teidän ikäluokan olisi pitänyt kasvattaa lapsillenne enemmän vastuuntuntoa siinä se ongelman ydin.
Perkele kun tuollaiset idiootit ottaa päähän kun ei tajuta mistään mitään ja sitten sen takia aletaan kieltää kaikkia järkeviä asioita joka vaan osottaa sen että taidat sinäkin mulkku olla joku entinen päättäjä joka on vaan halunnut kyykyttää fiksuja ihmiisä. Tullaisen listan kun sanoisit päin naamaa niin saisit nenäsi kipeäksi!
Yksi idiootti heittää täkyn ja toinen vielä idiootimpi ottaa sen alkaa mellastamaan.
sauvakävelyreittiä jos näitä mainitsemiasi asioita tulee vastaan.
t: me maksamme sinun eläkkeesi nyt
Jotkut hiiltyy ihan tosissaan :D
Menikös se yks lastenlaulu jotenkin näin:
löpö löpö löpö,
se on ihan höpö,
joka leikistä suuttuu :)
Military pässit ammuttava avaruuteen ja kiellettävä kieltäjien takaisin tulo....oppikaa elämään.
tuulipuvun käyttö tulee kieltää vähintäinkin esteettisistä syistä yleisillä paikoilla, liittyi se sitten sauvakävelyyn tai ei. Moinen hirvitys aiheuttaa ainakin minulle kammiovärinöitä niin näköhavaintona, kuin kamalana jalkojen välistä kuuluvana suhinana.
Mä ajoin mp-kortin 16v ikäisenä,sitte ka kortin ja ammattimaisen ja ajon rekkaa niin kauan kun paikat kesti.Mul on 3 vuotta vanha farmariauto.Mä en edes tiedä kuin paljon hepoisvoimia siinä on,enkä mitä se kuluttaa bensaa.Onks sillä mitään väliä.Kun mä menen mökille se auto vie mun perille,tai oikeestaan muija, kun se ei anna mun ajaa.Mä olen kuulemma nössö joka ajaa 80km h.Mul on kivaa,kun mä katon maisemia ja kesällä näkee välillä "hyväpersseisiä" muijia.
Rennon kiireettömästi turhia ressejä repimättä maisemia ja "maisemia" katsellen.