Ministeri edustaa ja näyttää suomenruotsalaista sivistystään joka kuuluu ruotsalaiseen räkäkulttuuriin jo lapsesta opittuna tapana.
Ministeri kaivoi nenää kesken eduskunnan kyselytunnin - katso kuvasta.
"Astrid Thors (r), maahanmuutto- ja Eurooppa ministeri, kaivoi nenää kesken eduskunnan kyselytunnin.
Kansanedustaja Bjarne Kallis (kd) oli hetkeä aikaisemmin tivannut monisanaisesti pääministeri Matti Vanhaselta (kesk) tarkennuksia hallituksen veropolitiikkaan.
Vanhanen nousi seisomaan ja alkoi antaa Kallikselle vastausta.
Pääministeri ehti puhua noin 40 sekuntia, kun hänen takanaan istunut Thors näytti aloittivan reilun nenänkaivuun.
Maahanmuutto- ja Eurooppa ministeri kaivoi vasemmalla etusormella nenäänsä reilut viitisen sekuntia Vanhasen puhuessa vieressä."
IS
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1798636
"Maahanmuutto- ja Eurooppa ministeri kaivoi vasemmalla etusormella nenäänsä reilut viitisen sekuntia Vanhasen puhuessa vieressä."
Hän myös pyyhki sormensa tuoliin mikä osoittaa erittäin sivistyneeltä tavalta ruotsalaisilta kiitos kun näytät oppia miten pitää toimia näin tautisena aikana meillä eduskunnassamme.
Suomenruotsalaista räkäkulttuuria
Ihmettelee taas
0
381
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1428077KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237121Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693643Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521403280Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092804Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442338- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261566Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457