Suomenruotsalaista räkäkulttuuria

Ihmettelee taas

Ministeri edustaa ja näyttää suomenruotsalaista sivistystään joka kuuluu ruotsalaiseen räkäkulttuuriin jo lapsesta opittuna tapana.

Ministeri kaivoi nenää kesken eduskunnan kyselytunnin - katso kuvasta.

"Astrid Thors (r), maahanmuutto- ja Eurooppa ministeri, kaivoi nenää kesken eduskunnan kyselytunnin.

Kansanedustaja Bjarne Kallis (kd) oli hetkeä aikaisemmin tivannut monisanaisesti pääministeri Matti Vanhaselta (kesk) tarkennuksia hallituksen veropolitiikkaan.

Vanhanen nousi seisomaan ja alkoi antaa Kallikselle vastausta.

Pääministeri ehti puhua noin 40 sekuntia, kun hänen takanaan istunut Thors näytti aloittivan reilun nenänkaivuun.

Maahanmuutto- ja Eurooppa ministeri kaivoi vasemmalla etusormella nenäänsä reilut viitisen sekuntia Vanhasen puhuessa vieressä."
IS

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1798636

"Maahanmuutto- ja Eurooppa ministeri kaivoi vasemmalla etusormella nenäänsä reilut viitisen sekuntia Vanhasen puhuessa vieressä."
Hän myös pyyhki sormensa tuoliin mikä osoittaa erittäin sivistyneeltä tavalta ruotsalaisilta kiitos kun näytät oppia miten pitää toimia näin tautisena aikana meillä eduskunnassamme.

0

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

        Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
        Suomalaiset julkkikset
        110
        2331
      2. Mitä tapahtuu?

        Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
        Haapavesi
        27
        1085
      3. T rakastan sua

        vaikket sitä usko
        Ikävä
        71
        932
      4. Mitäpä luulet että tykkääkö

        kukaan kaivatustasi ?
        Ikävä
        105
        930
      5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

        ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
        Maailman menoa
        597
        887
      6. Varmaan aika moni

        Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
        Ikävä
        48
        855
      7. Miksi et lähesty minua

        Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
        Ikävä
        85
        770
      8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

        Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
        Ikävä
        76
        680
      9. Kai sä olet

        Luovuttanut mun suhteen.
        Ikävä
        69
        664
      10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

        Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
        Ikävä
        31
        656
      Aihe