230V Palovaroitin

Mistähän löytyisi uuteen taloon laillinen eli verkkovirta varmistettu palovaroitin relelähdöllä ja ketjutuksella. Eli pitäis saada jonkinlainen kärkitieto tai jännitelähtö releelle palovaroittimista joka sitten kytkettäisiin gsm modeemiin.
41103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

onhan noita valmiita järjestelmiä, katso esim. finalertin sivuilta.

Äänestä
  • No onhan niitä kokonaisia järjestelmiä, mutta kun pitäisi liittää jo olemassa olevaan järjestelmään palovaroittimet. Eli tarvitsisi esim avautuvan tai sulkeutuvan kärkitiedon varoittimilta.

    Äänestä

  • Jack Bauer kirjoitti:

    No onhan niitä kokonaisia järjestelmiä, mutta kun pitäisi liittää jo olemassa olevaan järjestelmään palovaroittimet. Eli tarvitsisi esim avautuvan tai sulkeutuvan kärkitiedon varoittimilta.

    pellon takana olevaa naapuria soittamaan palokunnalle, halvempi ratkaisu kun olet siellä paikallisessa baarissa päiväkaljalla. Ja kuntahan sen kämppäsi omistaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jack bauer kirjoitti:

Mistähän löytyisi uuteen taloon laillinen eli verkkovirta varmistettu palovaroitin relelähdöllä ja ketjutuksella. Eli pitäis saada jonkinlainen kärkitieto tai jännitelähtö releelle palovaroittimista joka sitten kytkettäisiin gsm modeemiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu