Uutinen teksti-tv:llä: 25-vuotias mies kuoli ja kaksi muuta loukkaantui sairaalakuntoon Tampereella.
Uutinen tämän aamun Aamulehdessä: Kuljettajan lisäksi kaksi kyydissä ollutta loukkaantuivat. Kaikki loukkaantuneet ovat noin 30-35-vuotiaita.
Kumpaakohan uutista tässä on uskominen, vai ovatko ollenkaan samasta tapauksesta?
Uutinen tämän aamun Aamulehdessä: Kuljettajan lisäksi kaksi kyydissä ollutta loukkaantuivat. Kaikki loukkaantuneet ovat noin 30-35-vuotiaita.
Kumpaakohan uutista tässä on uskominen, vai ovatko ollenkaan samasta tapauksesta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mene keskussairaalaan kysyyn, jos asia mieltäsi noin painaa. Jos eivät anna tietoa niin käy vielä poliisiasemalla kyselemässä. Kirjoita sitten tänne palstalle, niin mekin voimme nukkua yömme rauhassa. Kaikki ylläoleva Ei ehkä sinulle aukea, niin seuraa kuolinilmoituksia Aamulehdessä. Niissä on aika usein oikea syntymäaika. Kun saat tämän selville, niin kerron sinulle miten siitä voi laskea kuolleen iän. Mutta muista kertoa tutkimuksesi tulos meille kaikille. Odotamme sitä niin Vitusti.
Ehdotan, että menisit tarkistuttamaan, onko lääkityksesi kunnossa. Toivon sitä niin vitusti.
mutta enemmän olisin huolestunut näistä joka viikonloppuisista nuorten kuolonkolareista, eikö näille mikään riitä kun ei oteta opiksi, sanonta ei se matka tapa vaan vauhti, pitää edelleen paikkansa, kuka tai mikä saisi nämä reikäpääsonnit järkiinsä ?
Aamulehti väittää, että auton matkustajat olivat yli kolmekymppisiä, kun taas teksti-tv:n uutinen kertoo kuljettajan ollen 25-vuotias, joka ei nyt ihan nuori tietenkään ole, mutta nuorukainen kuitenkin. BMW alle ja itsesuojeluvaisto narikkaan?
poliisi sivulla kerrotaan 1 kuoli
Kello 15 tapahtumapaikalle tuotiin ensimmäiset kynttilät.