Tää no niin just tätä. Olen jo täysi-ikäinen tyttö enkä ole koskaan seurustellut. Nyt kun kerrankin musta olisi kiinnostunut yksi ihan kiva poika, ja oikeasti tästä tulisikin jotain jos vain jatkaisin pidemmälle, mutta kun ei kiinnosta. Onko se aina niin, että kun tapaa uuden ihmisen siis seurustelu mielessä, niin pitäisi olla ihan ihastunut siihen. Itse en ole koskaan ollut ja nyt mulla onkin tässä ongelma, että teenkö suuren virheen jos en jatka tuon pojan kanssa juttua. Mulla kun ei ole mitään tunteita sitä kohtaan, mutta jos niitä myöhemmin tulee? Vai odotanko vain sitä "oikeaa" ?
En olisi ikinä uskonut tulevani tähän tilanteeseen sillä olen täällä aikaisemmin valittanut, että en varmaan ikinä seurustele kun olen niin ujo/saamaton.
Ja tässäpä sitten valitan aivan eri syystä.
En olisi ikinä uskonut tulevani tähän tilanteeseen sillä olen täällä aikaisemmin valittanut, että en varmaan ikinä seurustele kun olen niin ujo/saamaton.
Ja tässäpä sitten valitan aivan eri syystä.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Noh se on iha mite ite haluaa, mut jos et tässävaihees oo yhtään kiinnostunu tuskin se kiinnostus mitenkää yhtäkkiä herää. Ite oon ollu samanlaises tilanteessa ja siinä sit yritin jonkiaikaa ollakki sen muijan kans mut ei se sit hirveen kauan kestäny ja tuloksena oli vaa molemminpuolinen ankara vitutus.