Kun saan ehkä jollain eri versiolla lähetetyn liitteen, ei kone Vistalla avaa! Kyselee sallitko jne, lopulta avaa worksin tyhjänä!
Liitteet ei aina aukea!
2
540
Vastaukset
- hölöttäjä222
ja mitähän liitteitä ne mahtaa olla?
onko tekstiä (.doc, .odt, .txt, .wps, .rtf, jne.)?
laskentataulukko (.xls, .ods, jne)
vai kuvaa, ääntä, kuva ääni, jne??
Ja mikä sähköposti, outlook? - 919
Start -> Default Programs -> Associate a file type or protocol with a specific program
(Jos sinulla on suomekielinen Vista, niin toivottavasti löydät vastaavat suomenkieliset valikkonimet.)
Tuolta näet, mikä ohjelma on käytössä milläkin tiedostopäätteellä. Todennäköisesti sinulla on liitetiedoston avaamiseen väärä ohjelma tai ei mitään. On vaihdettava oikeaksi edellyttäen, että koneessasi on yleensä tarvittava ohjelma asennettuna.
Usein nuo liitteet aukeavat, kun ne tallentaa erikseen ja avaa sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022226- 1041664
- 821337
- 1281333
- 1171236
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘601078Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis601054- 511027
- 36952
- 33824