eli seat ibiza 1.4 vm.2003 jakopään hihnan vaihtoväli ja vaihdon hinta jos joku osais kertoo kiitos vastauksista.
seat ibiza 1.4 vm2003 jakohihna
7
8145
Vastaukset
- jopon mopo
katso huolto kirjasta tai kysy nyrkki pajalta merkki liike kusettaa maksoi 2005 3300 mummoa
- Allu
Mikähän remmin vaihto maksaa 3300€ Ei ainakaan Seatin
- jamilicious
Allu kirjoitti:
Mikähän remmin vaihto maksaa 3300€ Ei ainakaan Seatin
eksä osaa lukea
- Anonyymi
Nollan saa ottaa pois
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nollan saa ottaa pois
Miten se voi maksaa 33 0€ ?
- Uusi - Vanha Ibiza
Merkkiliikkeen vastaus itelleni oli, että vaihtoväli olis 90 000Km. Hinta olisi töineen ja osineen (vesipumppuineen ja nesteineen sekä kaikkine kilkkeineen kalkkeineen) 370€.
Itse kilpailutin hieman, ja aiemminkin käyttämäni korjaamo tarjosi homman alle kolmeen sataan. Vieläkin edullisemmin olisi saanut eräältä takapiha-mekaanikolta, mutta tällä kertaa talous antoi myöden valita "ihan oikea" huoltoliike. Lisäksi en voi moittia aiempia kokemuksia tämän valitun liikkeen osalta, joten aiempi palvelu- ja osaamistaso kallisti valinna nyt näin.
Varaosien hintoja voit katsella vaikka motonetistä tai soitella johonkin autovaraosa liikkeeseen ja kertoa mitä pitäis tulla tapahtumaan. Yksi ratkaisu on ostaa romppeet itse ja etsiä nyrkkipaja vähän syrjempää, jolla on sen verran hiljaista, että hoitaa homman edullisesti.
(Remmi itsessäänhän tuskin maksaa kymppiä tai kahta enempää, mutta samalla menee uusiks siis vesipumppu ja kasa muutakin pikku tilpehööriä ja sit jokunen litra jäähdytin nestettä. Mut karkeesti tässä tapauksessa osat ei maksa mitää verrattuna työhön)- kaijo
onko vaihtoväli sama 05vm 1,9sdi ibizassa. Hinta ei ole vissiin päätä huimaava?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125706Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835335- 1253364
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin893303- 1181084
- 561040
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130982- 43766
- 37765
- 23719