Mitä tää nyt oikein on? Minulla on tuollainen tili, mutta korko näyttäisi olevan 0,00!
Joku tonni siellä säästössä. Korkoa kertynyt n.5€!
Tiliä ei näköjään enää saatavissa. Miksi minulle ei ole kerrottu asiasta? Onko tosiaan niin, että mihinkään ei voi enää luottaa!(?)
Sampo etalletustili??
4
753
Vastaukset
- Sampo
Jos sinulla on useampi tonni varaa pitää lojumassa tileillä, mitä ihmettä sinulle merkkaa alle yhden elokuvalipun hinta?
Et kai odota 365 vuorokautta hartaasti odottaen vuoden viimeistä päivää jolloin tillille tipahtaa pari lanttia? - arvelijatar
Tajusinko nyt oikein, että ihmettelet, miksei sinulle ole kerrottu, että uutta kyseisen tyyppistä tiliä ei voi enää avata?
- käräjöimässä
siitä, että yhden pariskunnan miljoonatalletus katosi kuin tuhka "Nallen" takasta.
Koplasivat sijoittajapariskunnan rahat omiin taskuihinsa, ilman edesvastuuta....
Sijoita sambopankkiin jos löytyy ylimääräistä, silloin on varaa menettääkin ne rahat
never "samboo" ever
- 9+19
Jep, ei sitä ole enää vuosiin ollut saatavilla. Leonia, Sampo, Danske...
Korkohan oli 3kk euribor miinus jotakin. Kun korot olivat korkealla, niin korkokin oli parhaimmillaan 3% nykyään 0%.
Itsekin sanoin nyt etalletustilin turhana pois. Sampohan on vuosien varrella tehnyt näitä Varatili / Fiksutili tarjouksia, jossa on saanut parempaa korkoa määräajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4093437Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151571En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n851379- 1101377
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991338Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591296- 481199
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi811115Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa291007- 34913