Kalle lopettaa talvisotakeskustelun tähän ja hän ei ota Talvisotaa esille missään muodossa ennenkuin se on ensin tehty punikkilan puolelta.
Hän ei myöskään tule muistuttamaan Änkyrää talvisotarästeistään ennenkuin Änkyrä itse ilmoittaa olevansa valmis uuteen selkäsaunaan alkamalla taas puhumaan Talvisodasta ja sen syyllisistä.
.............
Itsenäisyyspäivän kunniaksi - yritetään taas....
5
249
Vastaukset
on niin helppoa olla itsekäs. me kalle unohdettiin muut ympärillämme. jos jätät talvisotakeskustelun niin mitä meidän omalle stalinistillemme - setä kertoo sitä sun tätä - jää jäljelle? pitääkö hänen tuhrata aikansa ainoastaan puolustaakseen tätä meidän hannuhanhien aatteeseen - safkaan?
on siinä miehellä elämäntehtävä.- Sivulta seuraaja
Näin se piti mennäkin. Kalle sai niin pahasti turpaansa kyseisessä keskustelussa, että vihdoinkin tajusi lopettaa. Alkoi jo vähän sääliksikin käymään, mutta hyvä kun tajusi lopettaa. Koskahan se toinen, surullinen tapaus ja netissä asuva Urpo tajuaa lopettaa.
- kolmas persoona
antipunikki kirjoitti:
Haluatko todella talvisotakeskustelun jatkuvan?
Kyllä se Kallelle sopii.
...........Jos on, en halua tietää siitä toisesta mitään..
kolmas persoona kirjoitti:
Jos on, en halua tietää siitä toisesta mitään..
Mutta jokin aika sitten Kallen taaskerran annettua punatulkkuparvelle köniin talvisodasta niin nämä rääpäleet alkoivat kirjoittaa omaa puutaheinäänsä nimimerkillä "Kalle". Sitä Kalle ei sietänyt hetkeäkään vaan rekisteröi itselleen nimimerkin. Valitettavsat "Kalle" oli jo varattu ja sen vuoksi hän otti nimimerkikseen "antipunikki".
Siis Kalle ja antipunikki on yksi ja sama henkilö, joka käyttää rekisteröimäänsä nimimerkkiä viestiä postatessaan mutta viesteissään kutsuu itseään aina Kalleksi.
Että näin.....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654630Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333011Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442807Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061624Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281503- 591370
- 951262
- 471139
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121138