Tämä taas todistaa ettei naissolistin tarvitse olla kaunis valloittaakseen maailman. Riittää kun osaa laulaa
http://www.ess.fi/?article=261161
Tarjakin yritti samaa viime keväänä mutta laulu raikui tyhjile saleille. Ketään ei kiinnostanut
Miksi Tarja ei kykene tähän?
13
1049
Vastaukset
- joopajootaas
Yhtä onneton trollausyritys kuin verrattaisiin sitä miksi Nightwish ei vedä jalkapalloareenoita täyteen kuten Britney Spears tai Metallica.
- loppu häämöttää
Mitä NW:llä on tämän asian kanssa tekemistä?
Muistaakseni kukaan ei ole NW:n palstalla väittänyt että NW olisi maailman paras bändi.
Täällä sen sijaan moni on siinä luulossa että Tarja on maailman paras sopraano. Mutta ei näköjään pärjää edes Englannin idolsin kakkoseksi tulleelle possunaamaiselle vanhalle eukolle. - KaruSto
loppu häämöttää kirjoitti:
Mitä NW:llä on tämän asian kanssa tekemistä?
Muistaakseni kukaan ei ole NW:n palstalla väittänyt että NW olisi maailman paras bändi.
Täällä sen sijaan moni on siinä luulossa että Tarja on maailman paras sopraano. Mutta ei näköjään pärjää edes Englannin idolsin kakkoseksi tulleelle possunaamaiselle vanhalle eukolle.Sorry. Ei pidä paikkaansa että MONI tällä palstalla olisi siinä luulossa että Tarja on maailman paras sopraano. Täällä on TASAN YKSI häirikkö joka niin luulee. Sama onneton kirjoittaja haukkuu "pikku trolleiksi" kaikki jotka esittävät kritiikkiä Turusesta, asiallistakin. Sama hokema kaikkiin kommentteihin kuin käkikellolla. Ja väliin jotain vajaaälyitä hihitystä ja hymiötä. Plus tietenkin väite että kaikki muut kirjoittajat ovatkin oikeastaan yksi ja sama henkilö.
Välillä tällä pastalla on ihan kiinnostavia kommentteja ja hyvää kritiikkiä selvästi Turusen uraa ja musapuolta muutenkin tuntevilta ihmisiltä mutta tuon yhden tyypin trolli-länkytys on niin puuduttavaa ettei kukaan jaksa täällä paria kommenttia kauempaa roikkua. Tai ehkä se on tuon haukkujan mielipuolinen tavoitekin: kun kaikki kaikkoavat tältä palstalta niin trolli-länkyttäjä-rinsessa jää tänne lasikuvunalle fantasioimaan ihanasta Tarjasta yksin.
Fiksuna naisena Turunen itse sanoi maikkarin haastattlussa MWS julkaisun yhteydessä että hän on kiitollinen kaikesta palautteesta, ja erityisesti kritiikistä, sillä se on artistille erittäin tärkeää. Jokainen ammattilainenhan sen tietää ettei täydellisyyttä ole, kehitys jatkuu alati. - 9047459'
KaruSto kirjoitti:
Sorry. Ei pidä paikkaansa että MONI tällä palstalla olisi siinä luulossa että Tarja on maailman paras sopraano. Täällä on TASAN YKSI häirikkö joka niin luulee. Sama onneton kirjoittaja haukkuu "pikku trolleiksi" kaikki jotka esittävät kritiikkiä Turusesta, asiallistakin. Sama hokema kaikkiin kommentteihin kuin käkikellolla. Ja väliin jotain vajaaälyitä hihitystä ja hymiötä. Plus tietenkin väite että kaikki muut kirjoittajat ovatkin oikeastaan yksi ja sama henkilö.
Välillä tällä pastalla on ihan kiinnostavia kommentteja ja hyvää kritiikkiä selvästi Turusen uraa ja musapuolta muutenkin tuntevilta ihmisiltä mutta tuon yhden tyypin trolli-länkytys on niin puuduttavaa ettei kukaan jaksa täällä paria kommenttia kauempaa roikkua. Tai ehkä se on tuon haukkujan mielipuolinen tavoitekin: kun kaikki kaikkoavat tältä palstalta niin trolli-länkyttäjä-rinsessa jää tänne lasikuvunalle fantasioimaan ihanasta Tarjasta yksin.
Fiksuna naisena Turunen itse sanoi maikkarin haastattlussa MWS julkaisun yhteydessä että hän on kiitollinen kaikesta palautteesta, ja erityisesti kritiikistä, sillä se on artistille erittäin tärkeää. Jokainen ammattilainenhan sen tietää ettei täydellisyyttä ole, kehitys jatkuu alati.Trolli vaihtoi taktikkaa:) no mitäs vittua sitte täällä vielä roikut, etkö sää sanonut jo aikaisemmin että meet ettimään viksumpaa seuraa ja täällä sitä vielä ollaan.
Se on tasan varmaan että jos joku sanoo Tarjan laulua ulinaksi niin se on trollausta (enkä usko että Tarja fiksuna naisena kaipaa tuollaista kritiikkiä).
Asiallista krititiikkiä en ole vielä nähnyt. ja tuo sinun trollin puolustaminen (joka on tietysti oma kirjoituksesi) kertoo jo kaiken oleellisen vai mitä pikku trolli. - tuotatuota
loppu häämöttää kirjoitti:
Mitä NW:llä on tämän asian kanssa tekemistä?
Muistaakseni kukaan ei ole NW:n palstalla väittänyt että NW olisi maailman paras bändi.
Täällä sen sijaan moni on siinä luulossa että Tarja on maailman paras sopraano. Mutta ei näköjään pärjää edes Englannin idolsin kakkoseksi tulleelle possunaamaiselle vanhalle eukolle.Susanin myyntilukemat selittyvät aika paljon tuolla mitä jutussakin lukee, hän on tällä hetkellä mediailmiö ja sellaiset myyvät. Myyntiluvuilla ja laulutaidoilla ei ole välttämättä paljon tekemistä keskenään.
Ihan hyvä laulajahan Susan kuitenkin on. - spdl121
9047459' kirjoitti:
Trolli vaihtoi taktikkaa:) no mitäs vittua sitte täällä vielä roikut, etkö sää sanonut jo aikaisemmin että meet ettimään viksumpaa seuraa ja täällä sitä vielä ollaan.
Se on tasan varmaan että jos joku sanoo Tarjan laulua ulinaksi niin se on trollausta (enkä usko että Tarja fiksuna naisena kaipaa tuollaista kritiikkiä).
Asiallista krititiikkiä en ole vielä nähnyt. ja tuo sinun trollin puolustaminen (joka on tietysti oma kirjoituksesi) kertoo jo kaiken oleellisen vai mitä pikku trolli.näin ihan satunnaisena palstalla kävijänä pakko kommentoida, että vahvistit juuri kirjoituksellasi edellisen kirjoittajan koko viestin täysin paikkansapitäväksi. :)
Mitä Tarjaan tulee: hyvä laulaja, crossover-artistina niin ikään hyvä, klassisena sopraanona keskinkertainen mutta kehittyvä. Uutta levyä mielenkiinnolla odotellessa :) - friidu#
spdl121 kirjoitti:
näin ihan satunnaisena palstalla kävijänä pakko kommentoida, että vahvistit juuri kirjoituksellasi edellisen kirjoittajan koko viestin täysin paikkansapitäväksi. :)
Mitä Tarjaan tulee: hyvä laulaja, crossover-artistina niin ikään hyvä, klassisena sopraanona keskinkertainen mutta kehittyvä. Uutta levyä mielenkiinnolla odotellessa :)Satunnaisena palstalla kävijänä kommentoisin että aloittaja on umpitrolli:)
Kaiken lisäksi aika loukkaavaa kutsua Boylea possunaamaiseksi vanhalle eukoksi vaikkei hän mikään kaunotar olisikaan. - loppu häämöttää
friidu# kirjoitti:
Satunnaisena palstalla kävijänä kommentoisin että aloittaja on umpitrolli:)
Kaiken lisäksi aika loukkaavaa kutsua Boylea possunaamaiseksi vanhalle eukoksi vaikkei hän mikään kaunotar olisikaan.Aika paksua Tarja-fanilta jotka ovat suorastaan erikoistuneet erään nimeltämainitsemattoman solistin ulkonäön ja iän arvosteluun.
Tarjan valttinahan on aina pidetty hänen ulkonäköään. Mutta Boyle on elävä todiste siitä että ulkonäkö ja ikä ei ole tärkeätä silloin kun laulutaitoa riittää. - pera4
loppu häämöttää kirjoitti:
Aika paksua Tarja-fanilta jotka ovat suorastaan erikoistuneet erään nimeltämainitsemattoman solistin ulkonäön ja iän arvosteluun.
Tarjan valttinahan on aina pidetty hänen ulkonäköään. Mutta Boyle on elävä todiste siitä että ulkonäkö ja ikä ei ole tärkeätä silloin kun laulutaitoa riittää.NW trollit täällä kitisemässä.
Vai pitäiskö sanoa Anette palvoja, eihän Tarja sille mitään voi että se nyt on vaan niin paljon parempi. Tarjan suurin valtti on lauluääni ja sen jälkeen tulee vasta ulkonäkö.
- neiti sinisilmä
Hihhi näyttää palstan vakiotrollilla olevan tekemisen puute kun pitää toistuvasti laittaa noita tyhmiä trollauksia ja yrittää saada joku ärtymään:)
Nyt on kuitenkin minun vuoroni lähteä kuuntelemaan sitä Tarjan ulinaa mutta jos kurkku on kovin kipeä niin ei sillä paljoa ulista, no kohtahan sen saa kuulla.
Ja tämä paikka on tupaten täynnä:) - pullukat
sillä on liian pienet. ekä äänikään oikein kanna.
- pera3
"sillä on liian pienet. ekä äänikään oikein kanna."
Puthutko nyt siitä ruotsin Anettesta, olen samaa mieltä. - 1f4ht6
pera3 kirjoitti:
"sillä on liian pienet. ekä äänikään oikein kanna."
Puthutko nyt siitä ruotsin Anettesta, olen samaa mieltä.Ruotsissa taitaa olla aika monta Anettea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1217286Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden5045439Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1513355Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162651Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t502358Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681298Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431292En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771262Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111179- 1111153