Ei Pajero pärjää enään maastossa uudelle...
4
593
Vastaukset
- Tietäjä.
Verrattuna Pajeroon.
Esim teho, Pajeron 200hv vs LC:n 173hv.
Maksimi jarrullinen kärry, Pajero 3500kg vs LC 2800kg.
Neliveto, Pajeron paineilmalukot luistonesto vs Toyotan pelkkä luistonesto.
Ja etenkin kori Pajerossa on jo 10 vuotta ollut LC:tä edellä. Pajerossa on monokokki kori, paljon tukevampi ja vähemmän natiseva, paljon turvallisempi törmäyksessä. Tämän lisäksi jäykemmällä korilla saavutetaan selvästi parempi ajettavuus. Monokokki mahdollistaa myös selvästi matalamman painopisteen, josta on hyötyä sekä metsässä, että maantiellä.
Ja vielä näihin kun ynnättään Pajeron selvästi parempi varustelu ja hitusen matalampi hinta, ei tarvitse kauaa miettiä kumman ottaisin.
Muotoilusta puhumattakaan. Uuden LC:n sekä sisä että ulkopuoli meni kyllä nyt lopullisesti pilalle. Usko tai älä, tämä ei tule menestymään kuten edeltäjänsä, joka sentään esittelyhetkellään 2003 kokonaisuutena oli Pajeroa fiksumpi. Mutta nyt on asiat päinvastoin.
Ainut asia mistä annan plussaa udelle LC:lle on jousitus. Vanhan ajettavuus vrt. Pajeron ajettavuuten oli niin älyttömän huono, että oli jo aikakin hieman parantaa. Mutta eihän sitä kaikkea yksinkertaisesti pysty korjaamaan noin pienillä muutoksilla.- joo.
Kertonee paljon siitä millä "tiedolla" aloittaja provoilunsa aloitti. Miinuksia kyllä käydään painelemassa, mutta kenelläkään ei ole mitään oikeita vasta-argumenttejä.
Hohhoijaa, olipas tylsä keskustelu. - L.C 150
joo. kirjoitti:
Kertonee paljon siitä millä "tiedolla" aloittaja provoilunsa aloitti. Miinuksia kyllä käydään painelemassa, mutta kenelläkään ei ole mitään oikeita vasta-argumenttejä.
Hohhoijaa, olipas tylsä keskustelu.http://www.autoweek.nl/modelindex.php?merk=Toyota&model=Land Cruiser&waar=
 - ahhhha
L.C 150 kirjoitti:
http://www.autoweek.nl/modelindex.php?merk=Toyota&model=Land Cruiser&waar=
Itse pidän paljon enempi Pajeron sisätyylistä. Joka on ehkä vähän konservatiivisempaa, mutta ei vastineeksi näytä heti parin vuoden päästä niin rumaltakaan.
http://ua.autoreview.ru/archive/2007/11/land_rover_discovery_mitsubishi_pajero_nissan_pathfinder/Links/_MG_9171_1024.jpg
http://www.postimage.org/image.php?v=gxlA8SS
http://www.mitsubishi-motors.co.jp/pajero/grade/exceed_premiun_edition/index.html
Makuasioista tuskin vaikuttaa kiistellä. 
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1245201Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1814925"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste693379Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072966Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242292Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2371728- 991289
 Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.781280Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.74990Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.96927