Oppisiko?
Kuka opettaisi kataista?
Tuskin?
30323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Miksi punikit pauhaa ?8.12.2009 12:48
Onko teillä asiat niin huonosti ?
Nehän syötetään ja juotetaan teitä kaiken aikaa.
t: aina työssä ollut.
Olematta minkään puolueen kannattaja...jäsen...
Kuitenkaan en punaisia ole koskaan äänestänyt.
Niin...mitä vikaa meissä ?
Sulla ainaakin on huonosti, kun et pääse eroon "kansalaissodan traumoista". Kokoomushan on koko kansan puolue ,etkö muista sitä.
Ei voi paljon puoluejohdolta vaatia jos kannattajat on tollasia.
En ole puolueiden jäsen enkä äänestä sen mukaan. Äänestän henkilöä. Joskin lupaukset unohtuu kun pääsee "valtaan".
Alkaako Suomalaisetkin jo tapella keskenään jos joku edustaa "väärää" puoluetta. ??????
kansan
Kansalaisodan aikaisia termejä viljellään etenkin homma-foorumilla. Foorumi on hyvin suomalaisvastainen.
"aina työssä ollut", kukas sun koulutuksesi on maksanut?
Suomessa on Suomalaisia eikä mitään vitun punaisia, porvarit vaan ei osaa muuta lässyttää!
ÄLä oo moksiskaan, Siperian kylymäthän ne antovat Esko Ahollekkiin opetusta oekeen pohjanmuan kaatta. Harvarttiin jootu lähtemmään, niin suottaa käävvä tälle Pöljältä päen tulleelle Kattasellekkiin samallalaella. En tiijjä enkä ossoo sannoo, ylleensä savonlaeset lupsakampoo sorttia ja eevätkä varmaannii sorru viärentämmään pöötäkirjan otteeta, mutta poekkeoksia näättää löötyvän.
olla hias oppimaan
aikoo mennä
kun
tapaus Tölön torilla
esikoulu
kukaan
hyödyllinen myös ikämiehelle
Fantastinen patioteoria ei toiminutkaan talouden nousussa kuten Katainen kuvitteli. Teinihuumorilla kansaa johtamassa,itkettää jo itseäänkin. Rimanalitus muistuttaa salen euronatoa.
Siilijärven vesaisten opinrenkaassa on vapaaoppilaan paikka
savolaista näkemystä valtion budjettivajeeseen, joka oli -09 9mrd ja tänävuonna kiivennee jo 14 mrd:iin €-oon. Siitähän riittäisi mijoonalle kansalaiselle tuollaiset 23.000 £ konsalaista kohti. Siis vaikkapa miljoonan virkamiehen tilille pankkitueksi ja tulevaksi sijoituksen pesämunaksi.
järjesti
tyyli
kaikkien tarvitse olla
kannata
opettajia
liikaa
ei ole löytynyt opettajaa.
petraa kuin sika juoksuaan
lehtihin
jaksais. Onko kokeiltu jokapäiväistä turpaanvetoa jo?
se yrittänyt
yrittää
humisi taas tänään tyhjyyttään
ohi