potkut liitosta vai hävisikö äänestyksessä?
Talas on uuteen puheenjohtajaan verrattuna tietenkin pelkkä suunsoittaja. Hienoa, että Talas ei ole enää liiton toiminnassa mukana.
Talas on uuteen puheenjohtajaan verrattuna tietenkin pelkkä suunsoittaja. Hienoa, että Talas ei ole enää liiton toiminnassa mukana.
Vastaukset 6
Vanhimmat
viestistä on pääteltävissä, että ruotsinmieliset tahot edelleen kokevat Suomalaisuuden Liiton toiminnan ja kielipoliittisen ohjelman vaarallisena. Hyvä tietää.
Pikemminkin tyhmänä ja suomalaisuuden vastaisena. Toivotaan, että uusi johtaja arvostaa Suomea, suomalaisia ja suomalaista kulttuuria paremmin kuin edeltäjänsä.
Pakkoruotsi pois suomesta, koska se turha ns. kieli suomalaiselle.
voimia kaikille pakkoruotsin vastustajille.he tekevät pyyteetöntä ja arvokasta työtä paremman huomisen puolesta
rapauttavat suomenkielen jenkkienglantiin. Sekö se sitä netti fennojen "pyyteettömyyttä" ja "isänmaallisuutta" on?
oli ainoa lehti joka edes jaksoi asiasta mainita. Onk SL vm. 2009 tosiaankin niin saamaton pulju, että mikään lehti ei asiasta jaksanut uutisoida?