Olen pian kolmikymppinen "tyttö" ja tunnen, että nouseva skoorpioni on jo päässyt vauhtiin elämässäni. Muut tärkeät aspektit ovat: aurinko leijonassa ja kuu vaa'assa. Millainen ihminen minun kuuluisi olla astrologisesti?
Oman analyysini pohjalta tunnen olevani vahvasti seksuaalinen ja se onkin suurin syy, miksi päätin tähän keskusteluun osallistua. Oletan, että nuo kaikki kolme (vaaka, leijona ja skorpioni) vaikuttavat tähän tunteeseen?
Toivon kuulevani teiltä muitakin piirteitä liittyen tähän yhdistelmään. Kuinka siis saada käyttöön nousevan merkin positiivisia puolia ja avaimia menestykseen? Haluan pois tunteesta, että olen varsinkin miehille vain "objekti".
nouseva skorpioni, aurinko leijona, kuu vaaka
6
1614
Vastaukset
- liiru
nouseva skorpioni, aurinko leijona. kuu härkä.
- Hallitse
Aloittajalle : Varmasti olet hyvin esillä loistava nainen. Eikö se ole syy, että osut miesten silmiin, vaikka et sitä haekkaan. Pyydä astrologilta Venuksesi asema muihin planeettoihin nähden, huoneessa, mikä. Miten olisi olla esillä politiikassa, yhdistystoiminnassa, hoiva-alallakin?
Helmi-sivut, Astro.fi- T:ekan viestin kirj.
Mulla on venus 8. huoneessa ja ravussa. Osaatko kertoa mitään sen vaikutuksesta näihin muihin juttuihin:)?
Miten katsotaan venuksen asema muihin planeettoihin nähden? - Saimi,
T:ekan viestin kirj. kirjoitti:
Mulla on venus 8. huoneessa ja ravussa. Osaatko kertoa mitään sen vaikutuksesta näihin muihin juttuihin:)?
Miten katsotaan venuksen asema muihin planeettoihin nähden?Tähtikartta, luo ja tulkinta.
- sopuskopu
Saimi, kirjoitti:
Tähtikartta, luo ja tulkinta.
Minulla aurinko leijonassa, nouseva skopu ja kuu jousimiehessä.
Eikö ap:lla ole vahva intuitio ja kyky nähdä ihmisten tarkoitusperät? Minä ainakin näen heti ensimmäisellä silmäyksellä onko toisella puhtaat jauhot pussissaan ja 99% vaistoni osuu oikeaan. Ehkä sinun pitäisi oppia luottamaan enemmän vaistoosi ja siten päätellä haluatko olla jonkun miehen kanssa vai et. Jos opit luottamaan omaan intuitoosi, helpottuu elämäsi ja pääset vielä pitkälle. - Tosiaanki.
sopuskopu kirjoitti:
Minulla aurinko leijonassa, nouseva skopu ja kuu jousimiehessä.
Eikö ap:lla ole vahva intuitio ja kyky nähdä ihmisten tarkoitusperät? Minä ainakin näen heti ensimmäisellä silmäyksellä onko toisella puhtaat jauhot pussissaan ja 99% vaistoni osuu oikeaan. Ehkä sinun pitäisi oppia luottamaan enemmän vaistoosi ja siten päätellä haluatko olla jonkun miehen kanssa vai et. Jos opit luottamaan omaan intuitoosi, helpottuu elämäsi ja pääset vielä pitkälle.http:www.ttl.fi/Internet/Suomi/Tiedonvalitys/Tiedotteet/Arkisto/2005/tiedote_16_05htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741094
- 691024
- 47952
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51895
- 49694
- 32674
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536