Kullallani o n yhteen syssyyn synttärit ja nimpparit heti joulun jälkeen. Hän siis täyttää kolmekymmentä. Alan olla todella tuskastunut, mitä ihmettä lahjaksi?!
Miehen suurin intohimo on autot etenkin vanhat autot ja maasturit enkä minä ymmärrä niistä kyllä yhtään mitään. Hän on niin tarkka vatteistansa ja kodin sisustuksesta että mitään sellaista en uskalla hankkia. Koruja hän ei käytä.
Nyt olen ajatellut jouluksi tilata puljusta slanketin http://www.pulju.net/shop/product_details.php?p=1828 ja vanhempieni kanssa olemme koonneet hänelle yhdessä ensiapu boxin synttärilahjaksi. Lisäksi ajattelin viedä hänet teatteriin katsomaan musikaalia Villit vuodet joka kertoo vexi salmen elämästä (en tiedä tykkääkö edes mut ompahan ainakin teatterikin sit koettu) ja viedä syömään johonkin.
Mitä muuta voisi keksiä. Tuntuu nää tähän astiset ideat niin persoonattomilta ja onnettomilta :(
kolmekymppiselle miehelle?
havannahlauu
0
783
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877