Sinulle selvännäkijä:)

Hei !
Millaisena näet perheeni loppuvuoden taloudellisessa mielessä?
Takana ahdistava ja piinaava vuosi, onko loppuvuoteen mennessä mitään yllätysrahaa tai mitään, jolla voitaisiin kohentaa talouttamme.Entä ensi vuosi onko se valoisampi?

Näitä kyseli eräs äiti
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Taloudelliseen tilanteeseen ei ole tulossa muutosta. Onnenkantamoisia ei ole tippumassa noin vain eikä suit sukkelaan. Ei ole ihmerahaa tulossa jota ei ole oikeasti ansaittu. Rakentava vastaus: Käytä luovuuttasi tai laita luovin perheenjäsen keksimään realistinen tapa saada rahaa. Sillä kohenee. Jokaisen on kannettava kortensa kekoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muumimaama kirjoitti:

Hei !
Millaisena näet perheeni loppuvuoden taloudellisessa mielessä?
Takana ahdistava ja piinaava vuosi, onko loppuvuoteen mennessä mitään yllätysrahaa tai mitään, jolla voitaisiin kohentaa talouttamme.Entä ensi vuosi onko se valoisampi?

Näitä kyseli eräs äiti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu